Gastrite ne iyi gelir İbrahim Saraçoğlu cevapladı

ibrahim saraçoğlu aynısafa kürü
Paylaş
 

Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlu günümüzde en çok rastlanan sorunlardan birinin sindirim problemleri olduğunu söyledi. Kalın bağırsakta ülseratif kolit, ince bağırsakta crohn hastalığı, midede ülser, gastrit ve helikobakter pilori denilen bakterinin neden olduğu hastalıklar yaygınlaşmaktadır.

Mide rahatsızlıkları helikobakter pilori kaynaklı değilse genellikte gastrit ve ülser stresten ileri gelmektedir. Anadolunun uzak yerleşim yerlerinde yaşamak bu açıdan faydalıdır.
Mide ülserini tohumu ile oynanmış gıdalar ve tarımsal ilaçlar tetiklemektedir. Hazır gıdalar ve bu hazır gıdalardaki katkı maddeleri mideye zarar vermektedir.

ibrahim saraçoğlu aynısafa kürü

Gastrite ne iyi gelir

Mantara karşı çok etkili olan aynısafa bitkisi gastritin bitkisel yolla tedavisinde kullanılır. Aynısafa bitkisi ile elde edilen çay gastrit ve ülsere iyi gelir. İçilirken limon, bal, şeker vs eklenmemelidir. Günde iki defa aynısafa çayı hazırlanıp içilmelidir.

ibrahim saraçoğlu karnabahar kürü

En az onun kadar etkili olan karnabahar kürü de gastrite iyi gelir. Karnabaharın gaz yapıcı özelliği vardır. Kükürt içeriği de fazladır. Bu konuda sıkıntı yaşamayacak kişiler mide ağrıları için karnabahar kürü uygulayabilirler.

Karnabahar kürü hazırlanışı:

150-200 gram karnabahar 1,5 bardak suda haşlanır ve suyu içilir. Tanelerini de salatanın içinde tüketebilirsiniz. Her iki kürü aynı zamanda uygulamayınız. Gastritiniz varsa ya aynısafa kürü veya karnabahar kürü uygulayınız.

Bu yazı 149 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir adet yorum var.

  1. leyla tokat dedi ki:

    Bende gastrit var kronik halde. İrritalp bağarsak sendromu var, İbrahim beyin verdiği kürleri,ilaç tedavisi dahil herşeyi denedim çözüm olmuyo. Karnım çok şişiyor. Hergün bir mide ilacı alıyordum Proton pompası ilacı alırken rahatım onun zararlı oldunu öğrendim şimdi kullanmıyorum daha çok şişiyor.

Bir yorum bırak

SPONSORLU BAĞLANTILAR
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM