İbrahim Saraçoğlu şeker hastalığı için lahana kürü

lahana kürü nasıl yapılır
Paylaş
 

Kan şekerini düşürmek ve dolaşımı düzenlemek için Prof.Dr. İbrahim Saraçoğlu lahana kürünü tavsiye ediyorlar. Şeker hastaları bu kürü yılda 3-4 defa uygulayabilirler. Lahana kürü dolaşım bozukluğuna da iyi gelmektedir.

Doğal olan hiçbir bitkiden korkmamak gerekir. Yeter ki ölçüsünü bilelim. Elbette besin alerjilerine de dikkat etmek gerekir.
Proteinleri doğal yoldan almak gerekir. Sporcuların kullandıkları protein tozları şeker hastalığına yol açmaktadır. Proteinler amino asitlerden oluşur. Proteinlerin bir araya gelmesiyle de enzimler meydana gelir.

İnsulin hormonu pankreasta üretilir ve dizilimi amino asitlere benzer. Doğal olmayan bir protein alındığında bunların vücutta sindirilmesi esnasında insülin hormonuna benzer parçacıklar ortaya çıkar. Vücut bu tür yanlış algılamalar sonucunda üretim fazlası insülin olduğu gerekçesiyle pankreastaki hücreleri azaltır. Bu da şeker hastalığına sebep olur.

Kan şekerini düşüren ve kan dolaşımını düzenleyen lahana kürü

4 su bardağı su kaynayınca içine beyaz lahananın en dış iki yaprağını atınız ve 10 dakika kaynatınız. Tahta kaşık ile yaprakları tencerede tutmaya çalışarak kısık ateşte kaynatınız.

10 dakika dolunca beyaz lahana yapraklarını süzerek tencereden alınız. Elde edilen lahana suyunu yemeklerden bir saat sonra içiniz. Bir kerede içmekte zorlanırsanız gün içinde birkaç defada içebilirsiniz. Bir günde bu sudan 1,5 bardak içseniz yeterlidir.

Bu yazı 1237 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

SPONSORLU BAĞLANTILAR
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM