Kanser bitkisel tedavi

İbrahim Saraçoğlu lahana kürü
Paylaş
 

Prof.Dr. İbrahim Saraçoğlu kanseri önleme, metastazı engelleme ve kemoterapinin zararlı etkilerini azaltmak için hangi kürlerin kullanılması gerektiğini Diyanet TV’deki programında açıkladı.

Lahana sindirim sistemi için faydalı bir sebzedir, ayrıca kansere karşı da koruyucudur. Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlu kanserden korunmak ve kemoterapi döneminde bağışıklık sistemini diri tutmak için lahana kürü uygulanmasını tavsiye etti.

Lahana kürü hazırlanışı

Yarım litre su kaynatılır. 7 adet beyaz lahana yaprağı kaynayan suya atılır. Lahananın en dış yaprakları olmalıdır. Lahananın dış yapraklarının kimyası içtekilere göre daha etkilidir. Kısık ateşte on dakika kaynatıp süzülür, sabah ve akşam olmak üzere günde iki defa tok karnına içilir.
5 gün uygulanır, 3 gün ara verip 5 gün daha uygulanır.

Kanser hastalarının kürleri düzenli uygulamaları gerekir. Kürlere ihmal edilirse kanser gelişebilmektedir.
Kemoterapi alanlarda yorgunluk, halsizlik görülür. Lahana kürü kemoterapinin bu etkilerini azaltır. Lahana kürü kemoterapi gününe 3 gün kala bırakılmalı, kemoterapiden üç gün sonra yeniden lahana kürüne başlanmalıdır.
Radyoterapi alan hastalarda lökosit, hemoglobin ve trombosit seviyeleri düşer. Bu da bağışıklık sistemini zayıflatır. Bir çok hasta kemoterapiye bağlı bağışıklık sistemi zayıflaması nedeniyle hayatını kaybetmektedir. Bunun çaresi kereviz ve ıspanak ile hazırlanan kürdür.

Kereviz ıspanak kürü yapılışı

150 gram kereviz yaprakları 2 bardak suda 5 dakika kaynatılır. Kerevizin yaprakları yok ise yumrusu ince dilimlenerek kaynar suya atılmalıdır. Yumru olursa 10 dakika kaynatılır. 10. dakikadan sonra 150 gram ıspanak eklenir. 5 dakika daha kaynatılır ve suyu içilir.
Kereviz ıspanak kürü kansızlığa da iyi gelmektedir. Bu kür en az 21 gün uygulanmalıdır.

Böbrek kanseri için kür

Kanser genlerin bir rahatsızlığıdır. Erken evrede müdahale etmek gerekir. Kanserde metastazı kırkkilit (atkuyruğu) bitkisi ile hazırlanan kür engel olur. Bir hafta sabah ve akşam yemeğinden önce kırkkilit bitkisi ile hazırlanan çay içilmelidir.

Kırkkilit kürü yapılışı

5-6 gram kırkkilit bitkisi kaynayan bir bardak suya atılıp 5 dakika kaynatılır. Suyu içilir. Kür bir hafta uygulandıktan sonra günde bir kereye düşürülür.

Dereotu kürü

Dereotunun içerisinde anatol bulunmaktadır. Bir tutam dereotuna limon sıkınız. Sabah, öğle ve akşam bunu uygulayınız.

Düz yapraklı aslan pençesi kürü

Haziran ve Temmuz aylarında toplanan düz yapraklı aslan pençesinin çiçekleri, sapı ve yaprakları kür için kullanılır. Bir tutam bu bitkiyi bir bardak suda 12 dakika kaynatıp akşamları suyunu içiniz.
Bu bitki Burdur Isparta illerinde kırlarda yetişmektedir.

Bu yazı 45 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

SPONSORLU BAĞLANTILAR
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM