Yumurta gelişimi için bitkisel kürler

İbrahim Saraçoğlu yumurta gelişimi
Paylaş
 

Yumurta gelişimi yetersiz olan bayanlar bu kürü uygulayabilirler. Bu hastalığa hipogonadotropik hipogonadizm denilmektedir.

İncir kürü yapılışı

8-9 tane kuru incirin dışı soğuk suyla yıkandıktan sonra bıçakla ortadan ikiye bölünür ve kaynamakta olan bir litre suya atılır.15 dakika kaynatılır. Elde edilen su gün içinde tüketilir. Her gün hazırlanıp suyu içilir.

İncir kürü en az 21 gün uygulanmalıdır. Bu kür bittikten sonra en az iki ay testere dişli aslan pençesi uygulanır. Testere dişli aslan pençesi kürü günde iki kere uygulanır.


Kadınlarda hipogonadotropik hipogonadizm nedir

Bu hastalık hipogonadizm hipofiz bezinden LH ve FSH hormonlarının yeteri kadar salgılanmaması nedeniyle meydana gelir. Bu rahatsızlık doğuştan da gelebilir, beslenme veya yaşam koşullarına bağlı olarak sonradan da gelişebilir.

Kadınlarda hipogonadotropik hipogonadizmin tipik özellikleri yumurtalık ve rahmin olması gerekenden ufak olması, FSH, LH ve östrojen hormonlarının seviyelerinin düşük olmasıdır. Tedavi edildiğinde hamilelik şansı belirgin derecede artar.

Yumurtanın erken çatlaması neden olur çözümü nedir

Yumurtanın erken çatlaması genellikle hormon tedavisine bağlı olarak oluşmaktadır. Kadını hamileliğe elverişli hale getirmek için verilen hormon ilaçları nedeniyle vücudun kendini toparlaması 6 ay sürmektedir.

Yumurtanın erken çatlaması için günde iki kez testere dişli aslan pençesi uygulanmalıdır. 1,5-2 ayda kür etkisini gösterecektir.

 

Bu yazı 108 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

SPONSORLU BAĞLANTILAR
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM