Ankilozan spondilit bitkisel tedavisi

Ankilozan spondilit bitkisel tedavi ibrahim saraçoğlu
Paylaş
 

Ankilozan spondilit bitkisel tedavisi için Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlu öneriler verdi.

Ankilozan spondilit kuyruk sokumunda meydana gelen romatizmal bir hastalıktır. Ankilozan spondilit için Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu kurutulmuş kiraz sapı veya mısır püskülü kürünü tavsiye ediyor. Bu hastalık için her iki kür de uygulanabilir. Fakat iki kür aynı anda kullanılmaz.

Isırgan ile birlikte kiraz sapı kaynatılarak çayı içilir. Kürün yapılışı için 25-30 adet kurutulmuş kiraz sapı 1,5 bardak suda 3-4 dakika kaynatılır. 4. dakikadan sonra bir tutam ısırgan ilave edilir.

İlk 7 gün bir sabah, bir de akşam yemeğinden önce olmak üzere günde iki kez uygulanır. Daha sonraki günler günde bir defaya düşürülür.

Bu küre ilave olarak ilk günden itibaren akşam yatmadan önce karabaş çayı içilir. Bu kürler ağrıları azaltacak, hareket kısıtlılığının düzelmesine yardımcı olacaktır.

Ankilozan spondilit tedavisi bulundu mu ?

Ankilozan spondilit hastalığının iki türü bulunmaktadır. Birinci tür omurgayı etkilerken diğer türü ise eklemleri tutar. Hastalığa bağlı şikayetler hastalıktan hangi bölgelerin etkilendiğine göre bir miktar farklılık gösterir. Hastalığın en belirgin şikayeti sabahları bel-omurga bölgesinin ağrımasıdır.

Hastalığın ilk evrelerinde bu tür ağrılar klasik bel ağrıları veya romatizmal başka ağrılara benzemektedir.
Ankilozan spondilit kaynaklı bel ağrılarında hareketsizlik anında ağrılar artar, hareket olduğunda bir miktar rahatlama olur. Bu ankilozan spondilit ağrılarını başka ağrılardan ayıran bir özelliktir.

Ankilozan spondilit hastalığında ağrılar iltihap nedeniyle değil ağrıya aşırı duyarlılık nedeniyle oluşur. Yaşanan bu ağrılara bağlı olarak ödem ve ısı artışları olur.

Ankilozan spondilitin 4 aşaması vardır. Hastalığa geçiş aşaması ve birinci aşamada tıbbi tedavi sonuç verebilmektedir. Yani “Ankilozan spondilit tedavisi bulundu” şeklinde basında yer alan haberler genellikle hastalığın ilk iki evresini kapsar.

Bu yazı 2028 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

SPONSORLU BAĞLANTILAR
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM