Çocuklarda böbrek hastalıkları ve idrar yolları enfeksiyonu bitkisel tedavisi

ibrahim saraçoğlu kürleri
Paylaş
 

İdrar yolundaki enfeksiyon böbreklere zarar vermektedir. Bunun için sabah ve akşam günde iki defa karabaş çayı ve limon melisa çayı içilmelidir.

6 başak karabaş otu ve bir tutam limon melisa 1,5 bardak suda 5 dakika kaynatılarak kür hazırlanır. Bu kür kronik olarak idrar yolu enfeksiyonuna bağlı olarak gelişen lökosit yükselmesinde etkilidir.

İlk bir hafta kür sabah ve akşam uygulanır. Daha sonra günde bire düşürülür. Düzenli kür uygulanması lökosit ve e coli yi düşürür.

Kreatinin yüksekliği nasıl düşürülür

Kreatinin değeri yüksekse biberiye çayı içilmelidir. Biberiye çayı öğleden sonra ve akşamları içilir.
Kürler uygulanırken tatlandırma amaçlı limon, bal, şeker vs kullanılmamalıdır.

Kreatinin değerinin yüksekliği ne anlama gelir

Kreatinin maddesi vücudun ürettiği bir atık madde olup kandaki bu madde böbreklerde süzülerek idrar yoluyla dışarı atılmaktadır.

Sağlıklı bir insanda kreatinin değerleri 0,6 ile 1,3 mg/dL değerleri arasında olmalıdır. Kanda ölçülen değerler bu seviyelerin üzerinde çıkmış ise böbreklerin çalışmasında bir problem var demektir.

Kreatinin yüksekse kişide, kendini güçsüz hissetme, nefes darlığı, cilt kuruluğu gibi şikayetler görülebilir.

Böbreklerin sağlıklı çalışmasını engelleyen böbrek yetmezliği, kas hastalıkları, yeterince su içmemek, böbrek enfeksiyonları, hamilelik kaynaklı bazı sorunlar kreatinin yüksekliğine yol açabilir.

Herhangi bir hastalığı olmayıp spor salonlarında düzenli antrenman yapan kişilerde de kreatinin yüksekliği görülebilmektedir. Bunun sebebi protein ağırlıklı beslenmek ve kas yapma amacı ile ilaç kullanmaktır.

Bu yazı 1273 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir adet yorum var.

  1. zeliha sırakaya dedi ki:

    oğlum Akdeniz Ateşi hastalığı var colsısın alıyor günde 3 defa

Bir yorum bırak

SPONSORLU BAĞLANTILAR
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM