İbrahim Saraçoğlu Kürleri
Grip ve soğuk algınlığına karşı kür
3 Haziran 2017
admin

Grip ve soğuk algınlığına karşı kür

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu grip için soğan kürünü önermektedir. Soğan kürü gribe karşı önleyicidir. Grip ve soğuk algınlığı için ayrıca...

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu grip için soğan kürünü önermektedir. Soğan kürü gribe karşı önleyicidir. Grip ve soğuk algınlığı için ayrıca nar kabuğu ve karabaş otu kürü kullanılır.

Grip ve soğuk algınlığına karşı kür yapılışı:

3 tane 1 lira büyüklüğünde nar kabuğunu kaynayan 1,5 litre su bardağı suya atıp 5 dakika kaynatılır. Daha sonra 3 başak karabaş bitkisi başağı ekleyip 3 dakika daha kaynatılır. Ilıdıktan sonra aç karnına 1 su bardağı içilir. Bu kür bir hafta boyunca uygulanır. Şikayetlerin durumuna göre küre devam edilebilir.
Bu kür ayrıca sinirsel uykusuzluğa da iyi gelmektedir.

Grip hakkında genel bilgiler

Grip influenza virüsünün neden olduğu yüksek ateş, eklem ağrısı, öksürük ve halsizlik gibi şikayetlerle seyreden bir enfeksiyon hastalığıdır.
İlaç kullanılsın veya kullanılmasın bir hafta veya on günde grip geçer. Fakat nefes alma zorluğu, kusma ve şiddetli baş ağrısı gibi ilave şikayetler varsa hastanın doktor tedavisine de ihtiyacı vardır.
Soğuk algınlığında ise gripten farklı olarak yüksek ateş yoktur, hafifçe kırgınlık, burun akıntısı ve halsizlik görülür.
Grip virüs kaynaklı bir hastalık olduğu için tedavide antibiyotik yerine anti viral ilaçlar kullanılır.
Gribe yakalanan kişiler uykularını düzenli ve tam olarak almalı gün içinde de zaman zaman istirahat etmelidirler. Yorucu hareketler veya stres tedaviyi güçleştirir.
Yeterince sıvı almak ve dengeli beslenmek gerekir. Özellikle C vitamini alımı ihmal edilmemelidir.
Tavuk suyu çorba, sebze çorbaları, balık yenmesi önerilir. Bitki çayları, özellikle de zencefil çayı, ıhlamur ve kuşburnu çayları gribe iyi gelir.

İLGİLİ YAZILAR:

Grip ve soğuk algınlığına karşı kür

Grip için hangi doktora gidilir ?

Üst solunum yolları enfeksiyonu bitkisel tedavisi

Soğan kürü nasıl yapılıyor ?

Sorun Cevaplayalım

Tüm Hakları Saklıdır ©