Hamile kalmak için bitkisel tedavi

ibrahim saraçoğlu kadınlarda kısırlık tedavisi
Paylaş
 

Prof.Dr. İbrahim Saraçoğlu kısırlık olmamasına veya hormonal değerlerinde anormallik olmamasına rağmen çocuk sahibi olamayan kişilere hamile kalmak için bitkisel tedavi kürleri önerdi.

Çocuk sahibi olamamayı takıntı haline getirmek kişi üzerinde baskı oluşturur ve stres yaratır. Bu da gebeliği önleyici bir faktördür.,

Hamile kalmak için uygulanacak kürler:

Hamile kalmak için bitkisel tedavi adet kanaması bittikten iki gün sonra soğan kürü ile başlar. Midesinde sorun olmayanlar bu kürü aç karnına uygulamalıdırlar. 15 gün boyunca soğan kürü uygulandıktan sonra hormonların dengelenmesi ve vücudun hamileliğe elverişli hale gelmesi için 1-1,5 ay boyunca testere dişli aslan pençesi kürü uygulanır.

Bu kür bittiğinde yeniden soğan kürü uygulanır. Daha sonra yumurta gelişimi için incir kürüne geçilmelidir.

Erkeğin sperm sayısı yeterli olsa dahi bazı nedenlerle gebelik gerçekleşmeyebilir. Mesela erkeğin sperminde akrozom aktivitesi düşük olabilir. Sperm yumurtaya gelir temas eder ve bir türlü dölleyemez.
Erkekler sabah akşam birer yemek kaşığı soğuk pres keçiboynuzu pekmezi tüketmelidir. Bunun yerine doğal keçiboynuzu pekmezi kullanılabilir.

Sebepsiz infertilite nedir ?

Çifte yapılan tüm test sonuçları normal iken hamile kalamama durumudur. Gebe kalamayan çiftlerin yüzde yirmi-yirmi beşlik kısmında sebepsiz infertilite yani nedeni bilinmeyen kısırlık yaşanır.

Yapılan test ve muayenelerde ovulasyonun gerçekleştiği, rahim içinin gebeliğe elverişli olduğu, fallop tüplerinin uygun olduğu ve erkeğin sperm analizinde de bir sorun olmadığı halde çiftlerin normal yoldan çocuk sahibi olamadığı vakalar vardır.

Sebepsiz infertilite denildiğinde akla testlerde çıkmasa dahi spermlerde bir bozukluk veya yumurtalarda tanısı konulamayan bir işlev bozukluğu olduğu gelir.

Yani bir şekilde döllenme, implantasyon veya embriyo gelişimi esnasında sorun olmaktadır.

Sebepsiz infertilitenin tıbbi tedavisi sperm sayısını ve yumurta sayısını artırmaya yöneliktir. Hamilelik şansını artırmak için “aşılama”, “overyen stimulasyon” ve tüp bebek tedavi yöntemleri uygulanır.

Bu yazı 1881 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir adet yorum var.

 1. Tuğçe dedi ki:

  LH 6.9
  E2 47.8
  Prolaktin 18.4
  TSH 1.88
  Serbest T4 1.07
  FSH 16.9
  AMH 0.133 (0.405-6.96 referans araligi)

  Bebeğim olabilmesi icin uygulamam gereken kürler nelerdir,değerler çok mu kötü?

Bir yorum bırak

SPONSORLU BAĞLANTILAR
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM