İbrahim Saraçoğlu Kürleri
ibrahim saraçoğlu çene kemiği erimesi

ibrahim saraçoğlu çene kemiği erimesi

Prof.Dr. ibrahim saraçoğlu çene kemiği erimesinde tıbbi tedaviye ilave olarak dişlerin yaban kekiği ile 3 kere fırçalanması ve nar suyu...

Prof.Dr. ibrahim saraçoğlu çene kemiği erimesinde tıbbi tedaviye ilave olarak dişlerin yaban kekiği ile 3 kere fırçalanması ve nar suyu ile diş etlerinin gargara yapılmasını tavsiye etmektedir.

Nar suyunun diş etlerindeki iltihabı kurutucu etkisi bulunmaktadır. Ağza bir yudum nar suyu alınır ve gargara yapılır. Dil ile diş etlerine gezdirilir.

Bitkisel tedavinin diş fırçalamanın yerine geçmeyeceği bilinmelidir. Dişler düzenli fırçalanmalı diş eti ameliyatı gerekiyorsa bu ameliyat da yapılmalıdır.

Ağız sağlığına yeterince önem verilmemesi sonucunda bakteriler diş çevresine yerleşerek plak tabakası oluştururlar. Bu plak tabakası kalınlaştıkça ve yayıldıkça diş ile diş etinin arası açılır.

Diş eti iltihaplarına bir önlem alınmazsa diş eti çekilmesi ve buna bağlı diş kaybı olur. Bu sürecin en tehlikeli evresi ise çene kemiğinde erimedir.

Ağızdaki yoğun bakteri kolonisi diş ve diş etlerine zarar verdikten sonra sıra çene kemiğine de gelir ve dişleri tutan kemik yapısı bozulur. Bunun neticesinde hem diş kaybı yaşanır hem de implant yapılmak istense çene kemiği zayıfladığı için bu işlem bile riskli hale gelir.

Bu nedenle çene kemiği erimesi oluştuğunda tedaviye önem vermek gerekir.

2 adet yorum var.

 1. ismail dedi ki:

  yaban kekiğini nasıl kullanıp fırçalıyalım
  kaynatıp suyu ile olabilir
  yoksa kekik yağı ile olabilir.

  • Ayse dedi ki:

   Kürün yapılışı

   1 bardak su kaynayınca 1 tutam yaban kekiği atılır.5 dakika kaynatıp süzülür. Dişler bu su ile günde 3 kere fırçalanır. 10 gün sonra etkisi görülmeye başlanır. 1 ay uygulanır. Her gün taze hazırlanır.

   Yaban kekiği çayı aniden gelen mide ağrılarına da iyi gelmektedir. Anadolu topraklarında yetişen kekik dünyanın diğer yerlerinde yetişen kekikten üstündür.

Sorun Cevaplayalım

Tüm Hakları Saklıdır ©