İbrahim Saraçoğlu Kürleri
İbrahim Saraçoğlu reflü için havuç kürü
22 Eylül 2017
admin

İbrahim Saraçoğlu reflü için havuç kürü

Prof.Dr. ibrahim saraçoğlu reflü için havuç kürü uygulanmasını tavsiye etti. Mideyi fazla doldurmak veya akşamları geç saatte yemek yemek nedeniyle...

Prof.Dr. ibrahim saraçoğlu reflü için havuç kürü uygulanmasını tavsiye etti. Mideyi fazla doldurmak veya akşamları geç saatte yemek yemek nedeniyle reflü şikayetleri çoğalmaktadır.

Özellikle yatmadan önce bu tür şikayetler artar. Çoğu kişi reflü şikayetleri için limonlu su veya soda gibi geğirten sıvıları tercih eder. Bu mide hacmini artırdığı için daha da zarar vermektedir.

Mide asitleri yakıcı olduğu için boğazı ve yemek borusunu yakar, enfeksiyonlara neden olur. Reflü kaynaklı mide yanmaları için akşamları yarım çay bardağı taze sıkılmış havuç suyu içilmelidir.

Gün içinde mide yanması olduğu zaman iki yudum süt içiniz. Bu miktarı geçirmeyiniz. Yanma yeniden başlarsa yeniden iki yudum süt içilir. Süt önleyici değildir, ağrı çıkınca içilmelidir. Sütün ağrı başladıktan yarım saat içinde içilmesi gerekir.

Reflüyü yok eden 3 formül

Yağlı yiyecekleri, asitli ve kafeinli içecekleri kesin

Bunlar mide asit seviyesini yükseltir. Kızarma yerine haşlama yemek, bazı yemekleri fırında pişirmek önemli ölçüde etkilidir. Dışarıdan yemek yemeyi ve kola içmeyi bırakırsanız da bunun faydasını görürsünüz.

Akşamları geç saatlerde yemeyin

Gündüzleri midenin yiyecekleri sindirmesi daha kolaydır. Akşamları yemekler henüz sindirilmeden yatağa girmek reflüye davetiye çıkarmaktadır.

Stres önleyici tedbirler alın

Reflünün önemli bir sebebi iş ve aile hayatında yaşanan strestir. Bunu azaltmanın basit formülleri vardır. İşe canınızı sıkan kişilerden uzak durmakla başlayabilirsiniz. Onlarla didişmek yerine değerinizi bilen kişilerle beraber olun. Konuşmalarınız olumlu olsun ama dedikodu içermesin. Dedikodu söylenirken tatlıdır daha sonra gönülde hüzün bırakır.

 

İLGİLİ YAZILAR:

Havucun faydaları

Mide ülseri bitkisel tedavi

2 adet yorum var.

  1. AYTEN dedi ki:

    Annem şeker hasdası iki yıl öncede safra kesesini aldırdı sürekli midesinde reflüsü var ama şikayet ondamı anlamadık karnımın içi yanıyor diyor sürekli sırtıma vuruyor ağrısı midemdeki reflu için ne yapmalıyım diyor hocam yardımcı olursanız sevinirim saygılar

  2. Ümmügülsüm dedi ki:

    Oglum 7yasinda 3sene once reflu tanisi koyuldu 2sen gibi bi sure lansor ve gavisgon ilaclarini kullandik surekli doktor kontrolleri altindayiz ama gecmiyor hastalik suan yine mide yanmalari basladi doktor endoskopi yapicagini soyledi korkuyorum bunun dogal yontemle kesin bi cozumu yok mu ilac kullanmaktan biktik resmen ve cocugum yasitlarina gore zayif kilo alimi olmuyor napmam gerekiyor lutfen yardimci olur musunuz

Sorun Cevaplayalım

Tüm Hakları Saklıdır ©