Karabaş otu çayı nasıl hazırlanır

karabaş otu çayı nasıl hazırlanır ibrahim saraçoğlu
Paylaş
 

Karabaş otu çayı nasıl hazırlanır Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlu bilgi verdi.

Karabaş otu ile yapılan kür mükemmel kan sulandırıcıdır. Doktorunuzun verdiği kan sulandırıcı ilacı kullanıyorsanız karabaş otu kürü uygulamayınız. Kan sulandırıcı ilaç kullananlar sirke ve limondan, kan sulandıran tıbbi bitkilerden uzak durmalıdırlar.

Karabaş çayı nasıl yapılır, nasıl uygulanır ?

1 tatlı kaşığı miktarı kurutulmuş karabaş otu veya 2 çay kaşığı karabaş tohumu kaynamakta olan bir su bardağı suya atılır ve kısık ateşte 7 dakika kaynatılır.

Demlendikten sonra süzülür.10 gün kullanılır, bir hafta ara verilerek yeniden 10 gün uygulanır.

Karabaş otu zararları

Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlu karabaş otunun damar sağlığından sigarayı bırakmaya kadar çeşitli konularda tavsiye etmektedir. Karabaş otunun fazla tüketilmesi veya bazı risk gruplarınca kullanılması zarar oluşturabilir.

Yüksek derecede antioksidan içermesi nedeniyle bir çok konuda sağlığa faydalı olan karabaş otunu, hamile bayanlar kullanmadan önce doktora danışmaları gerekir. Karabaş çayının fazla tüketilmesinin hamileliğin seyrine olumsuz etkisi olabilir.

Her kişinin bünyesi farklı olup bazı kişilerde düzenli karabaş çayı mide bulantısı veya kusma gibi yan etkiler gösterebilir. Bu takdirde kür uygulanmamalıdır.

Karabaş çayının dozundan fazla tüketilmesi cilt kuruluğu veya kaşıntıya neden olabilir.

Kronik hastalıkları bulunanların veya epilepsi hastalarının karabaş çayı kürü uygulamadan önce doktorlarına danışmaları gerekir.

Bu yazı 3294 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir adet yorum var.

  1. Hasan hüseyin sevimli dedi ki:

    Selamlar..6 yaşında oğlum var..kandegerindeki ” ige”degeri 2000 e kadat çıktı sonra 300 geriledi fakat şuan 1300 lere tekrar çıktı yükselme eğiliminde olan bu hastalık doktor kontrolunde olup hiç bir tedavi ve ilaç verilmedi..bacaklarında temre şeklinde kızarıklar ve kaşıntılı sinek ısırığı şeklinde kabarıklıklar var..normal değerler 0-100 arası olması gerekiyor trombositler normal..bitkisel olarak ne önerirsiniz normal değerlere ulaşmak icin

Bir yorum bırak

SPONSORLU BAĞLANTILAR
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM