Rahim duvarı inceliğine bitkisel çözüm

ibrahim saraçoğlu kürleri
Paylaş
 

Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlu rahim duvarı inceliğine bitkisel çözüm arayanlara nar suyu tüketmelerini tavsiye etti.

Rahim duvarının olması gerektiğinden ince olması embriyonun duvara yapışmasını zorlaştırır ve düşüğe neden olur.

Hamile kalamayanlar veya birkaç kere düşük yapmış kişiler sorun rahim duvarı inceliğinden kaynaklanıyorlarsa düzenli olarak nar suyu içerek rahim duvarının kalınlaşmasını sağlayabilirler.

Hamile kalmanın önündeki diğer engel ise FSH hormon değerlerinin yüksek olmasıdır. Değerleri uygun bir seviyeye çekmek için günde iki defa testere dişli aslanpençesi kürü uygulanır.

Hamilelik sonrası kiloları daha kolay atmak için emzirme döneminde yapılan diyet yağ yakıcı tilya kürü ile desteklenebilir.

Tilya kürü yapılışı:

10 ar gram ıhlamur ve kuşburnu, 5 gram altınotu 750 gram suda 7-8 dakika kaynatılır. Bu kürü üç parçaya ayırıp günde üç kere içebilirsiniz. Ertesi gün yeniden hazırlanmalıdır.

Tilya kürü bir hafta boyunca uygulanır, bir hafta ara verip yeniden bir hafta daha uygulanır.

Rahim duvarı inceliği neden olur ?

Rahim duvarı işlevselliğini korumak için her ay kendini bir miktar yenilemek zorundadır. Adet kanamaları sonucunda rahim duvarının üst kısmı vücuttan atılmış olur. Adet bitince, kanamalar yeniden başlayana dek incelen duvar yeniden kalınlaşır.

Bu incelme-kalınlaşma miktarı bir ila iki milimetre civarında olup döngüsel olarak devam eder. Böylece hamileliğe elverişli olan kadının rahmi her ay yeni hücrelerle tazelenir.

Rahim duvarının incelme-kalınlaşma döngüsünde bir dengesizlik olursa ya rahim inceliği veya rahim kalınlaşması olur. Her iki durum da gebeliği zorlaştıran etkenlerdir.

Rahim duvarı olması gerekenden inceyse döllenen yumurta rahim duvarına tutunamaz ve düşer. Farkında olmadan bu şekilde düşük yapan bayanlar vardır.

Rahim duvarının kalınlığı normalden fazla ise adet dönemlerinden aşırı kan kaybına yol açmaktadır.

Rahim duvarının incelmesinin öne çıkan birkaç sebebi vardır:

  • Doğum kontrol hapları
  • Düzenli olarak kullanılan ilaçların yan etkileri
  • Rahimde meydana gelen enfeksiyonlar
  • Adet düzensizlikleri
  • Hormonal dengesizlikler
Bu yazı 1416 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir adet yorum var.

  1. ayşe akdağ dedi ki:

    Slm hocam lütfen bana cvp verin yalvariyorum Size aylardır Size ulaşmak istiyom ben 28yasindayim erken menapoza giriyosun dediler fsh ım 19.98 oldu 5ay öncede 2dusuk yaptım şimdide hamile kalamiyom rezerve yetersiz ve rahim duvarı inceldi dedi doktor çok zor durumdayım aklımı alıcam yardım edin ne olursunuz

Bir yorum bırak

SPONSORLU BAĞLANTILAR