İbrahim Saraçoğlu Kürleri
Safra kesesinde taş, midedeki tümörler ve gastrit için kürler
14 Haziran 2017
admin

Safra kesesinde taş, midedeki tümörler ve gastrit için kürler

Prof.Dr. İbrahim Saraçoğlu safra kesesinde taş, midedeki tümörler ve gastrit için bitkisel tedavinin nasıl olacağını açıkladı. Safra kesesinde taş olanlar...

Prof.Dr. İbrahim Saraçoğlu safra kesesinde taş, midedeki tümörler ve gastrit için bitkisel tedavinin nasıl olacağını açıkladı.

Safra kesesinde taş olanlar soğan kürü uygulamalıdırlar. Eğer midede sorun var ise soğan kürü uygulanamaz. Önce midedeki gastrit, polip ve tümörler tedavi edilmelidir. Bunun için önce aynı safa kürü uygulanmalıdır.

Gastrit için kür

Gastrit için günde iki defa aynısafa çayı içilmelidir. 5-6 gram aynısafa btikisi bir bardak suda 5 dakika kaynatarak suyu içilir.

Midede tümör için kür

150-200 gram karnabahar küçük küçük doğranarak bir bardak suda 5 dakika kaynatıp suyu içilir. Taneleri de tüketilir. Bu kür 1-1,5 ay uygulanır.

Karnabaharın içerisinde gefernato adlı bir madde bulunur. Bu madde mide kanseri ve mide tümörüne karşı etkilidir. Aynı madde lahana ve brokolide bulunmamakta sadece brokolide bulunmaktadır.

Safra kesesi taşı hakkında genel bilgiler

Taşlı kolesistit, yani safra kesesinde taş olması durumunda öyle bir an gelir ki hasta ciddi karın ağrısı, kusma ve yüksek ateş şikayetiyle hastaneye gitmek zorunda kalır.

Safra kesesindeki taşlar iltihaba neden olabildiklerinden hasta karnında saatli bomba taşıyor gibidir.

Maalesef hastalar genellikle safra kesesinde taş olduğunu başına “acil” bir durum geldiğinde anlayabiliyor.

Yemeklerden sonra sağ kaburga yayının hemen altında ağrı görülmesi, zaman zaman bu ağrının sırta kadar yayılması, şişkinlik ve hazımsızlık şikayetlerinin görülmesi halinde safra kesesinde taş olma ihtimali vardır.

Karaciğerde yağlanma şikayeti olanlar ve kilolu kişilerde daha fazla görülmektedir.

Kilo ve kolestrolün artması taş oluşumunu hızlandırıyor.

Şişkinlik yapan kuru fasulye gibi bakliyat ürünler, yumurta, yağlı yiyecekler ve alkol ağrıları tetikleyebilir.

Safra kesesinde taşın kesin ve en etkili tedavisi laparaskopik yöntemle safraya girilip taşın ameliyatla alınmasıdır. Safrada taş olup olmadığı ultrasonla anlaşılabilmektedir.

Şimdilik ameliyat olmayı düşünmeyenler beslenmelerine dikkat etmeli, şekerli gıdaları azaltmalıdır. Tatlılarda şeker azaltılıp yerine tarçın kullanılmalıdır.

İLGİLİ YAZILAR:

Safra kesesi bitkisel tedavi

Safra kesesinde polip

Safra kesesinde taş, midedeki tümörler ve gastrit için kürler

Safra kesesi için taşı iğde kürü

Sorun Cevaplayalım

Tüm Hakları Saklıdır ©