İbrahim Saraçoğlu Kürleri
Şeker ve nöropati hastaları için kür
27 Ağustos 2017
admin

Şeker ve nöropati hastaları için kür

Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlu nöropati nedeniyle yürüme güçlüğü çeken ve şeker hastalığı bulunan bir hasta yakınına Diyanet TV’deki programında tavsiyeler verdi. HbA1c...

Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlu nöropati nedeniyle yürüme güçlüğü çeken ve şeker hastalığı bulunan bir hasta yakınına Diyanet TV’deki programında tavsiyeler verdi.

HbA1c değerlerinin 6’nın altına indirilmesi gerekiyor. Şeker hastalarında ve nöropatik rahatsızlıklar çeken hastalarda zamanla bacak ve ayak damarlarının toplar damarlarında dolaşım bozukluğu oluşur. Buna venöz yetmezlik denilmektedir.

Toplardamarlardaki dolaşım bozukluğu için lahana kürü uygulanır. Beyaz lahananın en dış yaprakları kullanılmalıdır. Lahananın en dış yaprakları ile içteki yaprakları arasında kimya farkı bulunmaktadır. En dış yaprakları daha şifalıdır.

Beyaz Lahana kürü hazırlanışı

İri beyaz lahananın en dış iki yaprağı (pazarcıların soyup attığı dıştaki iki yaprak) yarım litre suda 15 dakika kaynatılır. 15 dakika dolunca ocağın altı kapatılır ve ılımaya bırakılır. Saat başı bir bardak içilir.

Bu kür kanın damarlarında eşit dolaşımını sağlayacak, kan akışını hızlandıracak ama tansiyonu yükseltmeyecektir. Kan şekerinin düşmesine yardımcı olur.

Bu kür şeker hastalıkları için kullanılan ilaçların yerine geçmez, tedaviye yardımcı olarak kullanılır.Bu nedenle ilaçlarınızı ve doktor kontrolünü ihmal etmeyiniz.

Lahana kürü her gün taze hazırlanmalı ve en az 15 gün uygulanmalıdır.

HbA1c değerlerinin düşmesi için kür

HbA1c değerlerinin düşmesi için sinirli ot kürü uygulanır. 5-6 gram (bir tutam) sinirli ot bir bardak suda 5 dakika kaynatılır ve suyu içilir.

Sinirli otun uygun cinsi kullanılmalıdır.

Bir adet yorum var.

  1. Fatih dedi ki:

    Hocam şeker hastalığa eskin kokunun iyi geldiğini biliyorum ama bunu ne kadar kaynatıp nasıl kullanıcam yardımcı olursanız sevinirim

Sorun Cevaplayalım

Tüm Hakları Saklıdır ©

ilaç rehberi