İbrahim Saraçoğlu Kürleri
Sinirleri güçlendiren yiyecekler
13 Ocak 2018
admin

Sinirleri güçlendiren yiyecekler

Prof.Dr. İbrahim Saraçoğlu sinirleri güçlendiren yiyecekleri açıkladı. Sinir zafiyetine tıpta nevrasteni denilmektedir. Sinir zayıflığı baş ağrısı, el titremesi, çabuk yorulma,...

Prof.Dr. İbrahim Saraçoğlu sinirleri güçlendiren yiyecekleri açıkladı. Sinir zafiyetine tıpta nevrasteni denilmektedir. Sinir zayıflığı baş ağrısı, el titremesi, çabuk yorulma, depresif şikayetler, dikkat dağınıklığı, unutkanlık gibi şikayetlere neden olmaktadır.

Sinirlerinde zayıflık olan kişiler temiz havaya çıkmalı ve yürüyüşler yapmalıdır. Büyükşehirlerin stresi ve pis havası sinir zayıflıklarına yol açmaktadır.

Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlu sinirleri zayıf olan ve bu nedenle de çabuk yorulan, dikkat eksikliği veya unutkanlık şikayetleri çeken, elleri titreyen kişilere 3 yiyecekten oluşan kürü uygulamalarını önerdi.

Sinirleri güçlendiren yiyecekler

Muz

Muzun içerisinde potasyum bulunmaktadır. İthal muz yerine yurdumuzda yetişen Anamur muzu kür için kullanılmalıdır. Hücre içinde ve hücre dışında sodyum ve potasyum farklı konsantrasyonlardadır. Sinir zafiyeti olan kişilerde bu konsantrasyon farkı büyümektedir. Bu sebeple de hücre polarizasyona maruz kalmaktadır. Sinir sistemi de bu polarizasyondan etkilenmektedir. Kür için kullanılacak muz bize potasyum sağlamaktadır.

Yumurta

Kür için çiğ yumurta kullanılmalıdır. Keramet çiğ yumurtanın akındadır. Bazı kişiler ses tellerine iyi gelmesi için çiğ yumurta yutarlar. Bunu alışkanlık haline getirirlerse kötü yaparlar. Yumurtayı taze ve çiğ olarak tüketilirse yumurta akının içindeki protein B vitamini yok etmektedir.

Sinir sisteminin sağlığı ile B vitaminleri alakalıdır. B1, B2, B6 ve B12 vitaminleri sinirleri güçlendirir. Sinir sisteminin üzerinde miyelin tabakası vardır. Çiğ yumurta o tabakayı güçlendirir.

Süt

Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlu’nun sinirleri güçlendiren kürünün diğer bir parçası da süt. Bu üç yiyecek bir araya getirildiğinde sinirleri güçlendiriyor, nevrasteni yani sinir zayıflığına iyi geliyor.

Bu kür uygulayıp bir gün ara vererek bir ay boyunca uygulanır (Bir ayda 15 gün) Kür uygulamaya başladıktan bir hafta sonra olumlu etkiler görülecektir. Vücuda zindelik gelecek, zihin açılacaktır. Uykusuzluk, baş ağrısı ve dikkat dağınıklığı şikayetleri kaybolmaya başlayacaktır.

Kürün hazırlanışı

Miksere bir adet çiğ yumurta atılır. Yumurtanın sarısındaki yağ vitaminlerin çözülmesini kolaylaştıracaktır. Bir su bardağı süt ve bir adet Anamur muzu da eklenir. Muzun iyice olgunlaşmış olanlarından seçilmesi gerekir. (Etilen üretmemesi için)
Mikser en az 30 saniye çalıştırılır. Sıvı köpürünce olmuş demektir.

 

İLGİLİ YAZILAR:

Sinir sıkışması bitkisel tedavi

Halsizliğe ne iyi gelir

Bir adet yorum var.

  1. veysel dedi ki:

    Hocam 38 yaşındaydım 3 çocuk babasıyım yüksek derece erken boşalmam var artık eşimle tartışma sebebine kadar geldim birbirimize soğuduk seksten soğuduk nasıl kurtulabilirim bundan lütfen yardımcı olun

Sorun Cevaplayalım

Tüm Hakları Saklıdır ©