İbrahim Saraçoğlu Kürleri
Tendon yırtılması bitkisel tedavi
13 Eylül 2017
admin

Tendon yırtılması bitkisel tedavi

Tendon yırtılması bitkisel tedavisi için Prof.Dr.,brahim Saraçoğlu çörekotu yağı ile acı elma yağının karıştırılarak kullanılmasını tavsiye etmektedir. Bir çay kaşığı...

Tendon yırtılması bitkisel tedavisi için Prof.Dr.,brahim Saraçoğlu çörekotu yağı ile acı elma yağının karıştırılarak kullanılmasını tavsiye etmektedir.

Bir çay kaşığı acı elma yağı ile üç çay kaşığı çörekotu yağı karı karıştırılır. Sabah ve akşam bu karışımdan hazırlanarak tendon ağrısı olan bölgeye masaj yapılır.

El bileğindeki tendon zedelenmesi için egzersizler

El bileğinde tendon zedelenmesi ağrı yapacaktır. Ağrıların hafifletilmesi ve daha çabuk iyileşmesi için hafif egzersizler uygulanabilir.

İlk egzersiz

Parmaklarınızı kapatarak eliniz yumruk yapın ve sıkın. Yumruğunuz sıkılı vaziyette yirmiye kadar sayın ve açın. Tekrar kapatın ve yeniden yumruğunuz sıkılmış şekilde yirmiye kadar sayın.

Bu yumruk sıkma işlemini on kere yapın. Elinizi bir dakika dinlendirip on kere daha yapın. Daha sonra yumruğunuzu sıkarak dambıl kaldırır gibi yirmi kere yumruğunuz sıkılı şekilde ellerinizi dirsekleri hareket ettirmeden omuzlarınıza kadar getirip götürün.

İkinci egzersiz

Kollarınızı omuz hizasına kaldırarak ve ileri uzatarak ellerinizi birbirine sürtün. Bunu ara vermeden otuz kere yapın. Daha sonra duruşunuzu bozmadan ellerinizi avuç hizası yukarı gelecek şekilde tutun ve ardı arkasına yirmi kere açıp kapatın.

Üçünü egzersiz

Kollarınızı birbirine paralel olarak uzatın. Elleriniz yumruk yapın. Dirseklerinizi bükmeden parmaklarınızı teker teker açın. Her bir parmak açma hareketi arasında “La ilahe illallah” diyecek kadar zaman olsun. Parmaklar açıldıktan sonra ikinci egzersizdeki dambıl hareketini yapın ve tekrar başlangıca dönün. Bu şekilde yirmi kere tekrar edin.

Bu hareketleri sırasıyla saat başı yapınız.

Sorun Cevaplayalım

Tüm Hakları Saklıdır ©