İbrahim Saraçoğlu Kürleri
Yüz temizleme maskesi
22 Haziran 2017
admin

Yüz temizleme maskesi

Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlu yüz temizleme maskesi hem cildi güzelleştiriyor hem de cildi temizliyor. Yüz temizleme maskesi hazırlanışı: 1 adet orta boy...

Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlu yüz temizleme maskesi hem cildi güzelleştiriyor hem de cildi temizliyor.

Yüz temizleme maskesi hazırlanışı:

1 adet orta boy kırmızı elma ve 4 adet kayısı soyulur ve az miktar suda kısık ateşte 5 dakika kaynatılır. Lapa haline getirili. Ilıyınca parmak yardımıyla alına buruna ve yüze hafif bir şekilde sürülür. En az 20 dakika bekletilir. Daha sonra yüz suyla yıkanır ve havluyla kurulanır.

Ciltlere göre temizleme maskeleri

Cildiniz kuru ise cildinizi süt ile temizleyebilirsiniz. Bunun için yağsız süt kullanılır. Gece yatmadan önce pamuğu süt ile ıslatıp yüzünüzü siliniz. 15 dakika sütün verdiği ıslaklık yüzünüzde kalsın. Daha sonra kuru pamuğu suya batırıp bununla yüzünüzü siliniz.

Eğer cildiniz yağlı ise cildinizi temizlemek için kurutulmuş papatyadan yararlanabilirsiniz. Bir bardak suyu kaynattıktan sonra bir tutam kuru papatyayı ufalayarak atınız. Yaklaşık 5 dakika civarı bu şekilde bekletip suyu süzünüz.

Pamuğu bu su ile ıslatıp cildinize sürünüz. 5-10 dakika sonra cildinizi su ile temizleyip kurulayınız.
Eğer cildiniz hem temizlensin hem de doğal gül koksun istiyorsanız gül suyu ile de cilt temizliği yapabilirsiniz.

Gül suyu hazırlama:

Bir kavanoza aldığı kadar kokulu gül yaprağı doldurun ve üzerine aldığı kadar klorsuz su ekleyin. Kavanozun ağzını kapattıktan sonra 2 hafta kadar bekletin. 2 hafta sonunda cilt temizliği için gül suyu elde etmiş olacaksınız.

Sorun Cevaplayalım

Tüm Hakları Saklıdır ©