İbrahim Saraçoğlu Kürleri
Soğan kürüne ne zaman başlanmalı ?
29 Ağustos 2017
admin

Soğan kürüne ne zaman başlanmalı ?

Polikistik over sendromu hamileliğin önündeki engellerden biridir. Polikistik over bitkisel tedavi için soğan kürü uygulanmalıdır. Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlu soğan küründe “yerli”...

Polikistik over sendromu hamileliğin önündeki engellerden biridir. Polikistik over bitkisel tedavi için soğan kürü uygulanmalıdır. Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlu soğan küründe “yerli” sarı-kahverengi kabuklu soğanın kullanılması gerektiğini, beyaz veya kırmızı kabuklu soğanların kullanılmaması gerektiğini söyledi.

Soğan kürü nasıl yapılır ?

1,5 bardak miktarı su bir kaba konur ve kaynatılır. Yemeklik kahverengi soğanın ince kabuğu soyulur ve dörde bölünerek kaynamakta olan suya eklenir.5 dakika kaynatılır. Sabah ve akşam bu şekilde soğan kürü hazırlanır ve suyu içilir. 15 gün boyunca uygulanır.

Adetin üçüncü gününde FSH, LH ve estradiol (e2) hormonları ölçülür. Bir de prolaktin hormonuna bakılır. Bunlara gonodotropin hormonları denilmektedir. Normalde FSH ile LH aynı seviyede olması gerekir. Eğer LH değeri FSH değerinden fazla ise polikstik over var demektir.

Polikistik over ile birlikte hipotiroidi varsa

Hipotiroidi tiroid bezinin yavaş çalışmasıdır. Hipotiroidi hastalığının tespiti için T3,T4 ve TSH hormonları ölçülmelidir. T3 ve T4’ü tiroid bezi üretir. TSH beyinden gelir. Hipotiroidi hastalarında TSH hormonu T3 ve T4’ü baskılamaktadır.

Hipotiroidi kilo alımına neden olur. Polikistik over hastalarının bel bölgesinde simit şeklinde yağlanma görülür. Polikistik over sendromunda çene bölgesinde siğilleşme görülebilir. Polikistik over ilaçlarını kullanıp bırakan kişilerde tüylenme sorunları da olmaktadır.

Hipotiroidi bitkisel tedavi

Hipotiroidi hastalığı için dereotu bulunmaz bir nimettir. Sabah, öğle ve akşam taze yeşil dereotu tüketilmelidir. Fakat bu soğan kürü uygulandığı zamanlarda yapılmaz. Önce 15 gün soğan kürü uygulanmalı, daha sonra dere otuna başlanmalıdır.

Soğan kürüne ne zaman başlanmalı

Soğan kürüne adet bitiminden 2 gün sonra başlanır ve 15 gün uygulanır. 3-4 adet dönemi uygulanmalıdır. Adet görmeyenler hemen başlayabilir.

Herhangi bir rahatsızlığı olmasa da kadınlar ve erkekler soğan kürünü 6 ayda bir uygulamalıdırlar.

Soğan kürü zararları

Soğan kürü gastrit ve ülser gibi mide rahatsızlıklarını artırmaktadır. Bu nedenle mide hastaları, hastalıkları çok ileriyse soğan kürünü uygulamamalı, hastalıkları çok ilerlememişse soğan kürünü tok karna uygulamalıdır.

 

İLGİLİ YAZILAR:

Polikistik over sendromu için soğan kürü nasıl yapılır ?

Tiroid hastalarının tüketmemesi gereken besinler

Tüp bebekte bebeğin tutunması için ne yemeli

Tüpleri açmak için brokoli kürü

Tıkalı tüpler için oturma banyosu nasıl yapılır ?

Amniyon sıvısının artırılması için kür

Testere dişli aslan pençesi kürü yapılışı

4 adet yorum var.

 1. ESRA keskin dedi ki:

  Soğan kürünü 6 gün içtim..15 gün devam edecektim fakat 2 gün içmeyi unuttum..sormak istediğim şu;tekrar başlasam olur mu???

 2. Ilknur dedi ki:

  Hocam sekee hastalari bu kuru uygulayabilirmi birde ben emzirme doneminde regli olmuyordum bu kuru uyguladim 3. Gunde kanama oouyodu bu normalmi

 3. Yasemin dedi ki:

  Hocam merhabalar, ben 34 yaşında ve bekarım. Herhangi bir kistim vs. yok her ay çok düzenli bi şekilde reglde oluyorum, sadece kanamalarım miktar olarak bir süredir biraz azaldı ve etrafımda erken menapoz hıkayerı duyunca tedbir amaçlı soğan kürünü uygulamaya başladım ancak başlanacak günün önemli oldugunu bilmiyordum reglimden bir gün önce başladım 4. Gündü bugün,işe yarar mı? Yoksa bırakıp önerdiğiniz şekilde tekrar mı yapmalıyım? Birde içine biraz limon sıksak olur mu? Şimdiden teşekkürler..

 4. Asena dedi ki:

  Hocam merhaba bende cikolata kisti mevcut 3 tane bu kistler yaklasik 17 cm ve sag tupumu ve yumurtaliklarimi genisletmis suan visanne 2 mg ilac kullaniyorum amelyat onerdiler fakat oda hamilelik olasiligini fuduruyor bununla birlikte insulin direnci basladi ve matofin 500 gr kullaniyorum. Hergun spora gidiyorum her yedigime dikkat ediyorum gobel cevrem hala sis bana yardimci olun lutfen ailemden uzaktayim yurtdisinda okuyorum ve burdaki doktorlar hic anlamiyorlar cevabinizi bekliyorum

Sorun Cevaplayalım

Tüm Hakları Saklıdır ©