İbrahim Saraçoğlu Kürleri
Tüp bebekte bebeğin tutunması için ne yemeli
7 Ocak 2018
admin

Tüp bebekte bebeğin tutunması için ne yemeli

Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlu tüp bebek tedavisi veya aşılama tedavisi gören hanımların yemesi ve yememesi gereken yiyecekleri TV programında anlattı. Tüp bebek...

Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlu tüp bebek tedavisi veya aşılama tedavisi gören hanımların yemesi ve yememesi gereken yiyecekleri TV programında anlattı.

Tüp bebek tedavi merkezlerinde aşılamadan 2-3 gün sonradan itibaren 10-15 gün boyunca anne adaylarının hormonları takip edilir. Eğer hcg değerleri yükseldiyse tüp bebek tutmuş demektir.

Hcg değerleri 9. Günden itibaren düşerse embriyo kaybedilecek demektir. Burada en önemli sorun pıhtılaşma faktörüdür.Embriyo tam tutunamayabilir, beslenemeyebilir.

Embriyonun tutunması, kılcal damarların güçlenmesi için hanımın akşamları bir bardak havuç suyu içmesi gerekir. Havuç suyu ayrıca amniyon sıvısını artırmaktadır.

Aşılamadan sonra ilk bir hafta sabah akşam taze sıkılmış havuç suyu içilmelidir. Bir haftadan sonra günde bir bardağa düşürülür.

Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlu tüp bebekte bebeğin tutunması için tüketilmemesi gereken besinleri saydı:

3 adet yorum var.

  1. Funda dedi ki:

    Merhaba 2 gün sonra tup bebek transfer yapılacak bebeğin tutunması icin neler yemeliyim

  2. Fatma dedi ki:

    Havuc suyu yerine havucu yesek ayni olur mu acaba.

  3. Arife korkmaz dedi ki:

    Merhabalar ben 2 buçuk yillik evliyim hiç gebe kalmadım şu an 4 haftalik hamileymisim ilk kan testim 103 değeriydi ikinci hcg değerim 154 çıkmış dr. Az değerler dedi bugün çok uzuldum acaba erken diyemi yoksa bi sorunum var sizce cvp lar saniz sevinirim son adet donemim 6 temmuz idi

Sorun Cevaplayalım

Tüm Hakları Saklıdır ©