İbrahim Saraçoğlu Kürleri
Hepatit B bitkisel tedavi
19 Ağustos 2017
admin

Hepatit B bitkisel tedavi

Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlu hepatit B bitkisel tedavi için lavanta ve kibrit otu ile yapılan kürleri tavsiye etmektedir. Lavanta kürü yapılışı Küçük...

Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlu hepatit B bitkisel tedavi için lavanta ve kibrit otu ile yapılan kürleri tavsiye etmektedir.

Lavanta kürü yapılışı

Küçük bir tencereye 1 su bardağı su konur ve kaynatılır. Kaynayınca içine 1 tatlı kaşığı lavanta bitkisinden ilave edilir. 15 dakika kısık ateşte kaynatıp sıcakken süzülür.
15 gün müddetle akşam yemeklerinden 2 saat sonra içilir.
Bu kür 15 gün uygulandıktan sonra 30 gün kibrit otu kürü uygulanır.

Kibrit otu kürü:

Bir tencereye 1 su bardağı su konur ve kaynatılır. Kaynayınca 1 tatlı kaşığı kibrit otu eklenip ocağın altı kapatılarak 5 dakika demlenmesi sağlanır. Akşam yemeğinden 2 saat sonra süzüp içilir. Her gün taze olarak hazırlanır.

Hepatit B nedir

Hepatit B eğer vücut antikor üretemezse ömür boyu kalıcılığı olan HBV virüsünün yol açtığı bir karaciğer hastalığıdır.

HBV virüsü kan, vajina sıvısı ve diğer vücut sıvıları yoluyla bulaşmaktadır. Doğum esnasında anneden bebeğe geçebilir. En fazla bulaşma şekli ise virüslü şırınganın temiz hastaya kullanılması, uyuşturucu bağımlılarının şırıngalarını paylaşmaları, cinsel ilişki ve hepatit B li hastanın açık yarasına temas ile olmaktadır.

Nadiren de olsa berber jiletlerinden, kuaför aletlerinden ve iyi temizlenmemiş diş hekimi aletlerinden de geçebilmektedir. Hepatit B öksürme, sarılma, aynı tabaktan yemek yeme veya öpüşme ile bulaşmaz.
Hepatit B bulaştıktan sonra kişinin vücudu antikor üretirse hastalık kronik hale gelmeden iyileşme sağlanır. 6 aydan fazla devam eden Hepatit B hastalığı kronikleşmiş kabul edilir.

Bu hastalık bebeklere bulaşırsa yüzde doksan ihtimalle kronikleşir. Yetişkinlerin bağışıklık sistemi daha güçlü olduğundan yetişkinlere HBV virüsü bulaşması halinde çoğunlukla kronikleşmeden tedavi sağlanır.

Bir adet yorum var.

  1. aysel kaya dedi ki:

    Slm hocam bende kronik hepatit var şu an tedavi goruyorum ama hic faydasi yok yardimci olurmusunuz rica etsem iyi bayramlar

Sorun Cevaplayalım

Tüm Hakları Saklıdır ©