Kemik erimesi bitkisel tedavi

ibrahim saraçoğlu kemik erimesi
Paylaş
 

Menopoz dönemindeki bayanlarda östrojen seviyesi düştüğü için kalsiyum atımı başlar. Östrojen hormonu ile kalsiyum karşılıklı çalışır. Kalsiyum alımı için süt ve peynir tüketilmesini tavsiye edenler vardır. Bu tavsiye, yanlış bir tavsiyedir.

Süt vücudu asidik yaptığı için içerdiği aminoasitlerden dolayı, içerisinde kazein denilen bir protein vardır.Bu proteinin içerisinde kükürtlü aminoasitler fazladır. Bu nedenle vücut asidik hale gelir ve denge için bazik olan kalsiyum minerali gerekir. Dolayısıyla kemik ve dişlerden kalsiyum atılır.

Prof. Dr.İbrahim Saraçoğlu kemik erimesi için yoğurdu tavsiye etmektedir. Esas kalsiyum kaynağı ise brokolidir. Brokolide kalsiyum oranı yüksektir ve emilimi de kolaydır. Bu yönüyle brokoli tam bir kalsiyum bombasıdır.

Kemik erimesi için brokoli kürü yapılışı:

150-250 gram brokoli önce küçük parçalara ayrılır daha sonra bir bardak kaynayan suya atılıp 5 dakika kaynatılır.
Kemik erimesi sorunu yaşayanlar vücudu asidik yapan gıdalardan uzak durmalıdırlar. Vücudu en fazla asidik yapan gıdalar süt, peynir ve yumurtadır. Limon kendisi asitli olsa da vücuda girdikten sonra bazik hale dönüşür.

Vücudu bazik yapan gıdalar:

  • İncir (kurusu ve tazesi)
  • Kayısı

Vücudu bazik yapanlar kalsiyum atılımını azaltırlar. Bu nedenle tüketilmelidirler.

Kemik erimesi için yumurta kürü nasıl uygulanır

Yumurta kabuğu zengin bir kalsiyum kaynağıdır .Son yıllarda kemik erimesi için yumurta kabuğu kürü uygulanması da önerilmektedir.

Yapılışı:

İyice yıkanmış ve içindeki zar alınmış yumurta kabukları blendırdan çekilerek toz haline getirilir. Her sabah bir çay kaşığı bu tozdan suya karıştırılıp içilir.

Bu yazı 593 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir adet yorum var.

  1. Gül dedi ki:

    Kemik erimesi ile igili sorularım ve sorunlarım var. Bana yardımcı olabilir misiniz?

Bir yorum bırak

SPONSORLU BAĞLANTILAR
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM