Astıma iyi gelen şifalı bitkileri ibrahim Saraçoğlu açıkladı

astım bitkisel tedavi
Paylaş
 

Diyanet TV de astıma iyi gelen şifalı bitkiler ibrahim Saraçoğlu açıkladı. Astım için sinirli ot ve yaban kekiği kürü uygulanmalıdır.

Bu iki kür ayrı ayrı da uygulanabilir, öğleden önce sinirli ot, öğleden sonra yaban kekiği kürü şeklinde de uygulanabilir.

Kürlerin hazırlanışı

Öğleden önce, üzeri kapatılan küçük bir kapta bir su bardağı miktarı su kaynatılır ve içine 1 tatlı kaşığı sinirli ot eklenir. 5 dakika kısık ateşte kaynatılır. Ilıyınca süzülür ve içilir.

Öğleden sonra ise yaban kekiği ile aynı şekilde kür hazırlanır ve içilir.
Bu kürler bir ay boyunca hergün uygulanır. Bir ay sonra karabaş çayı kürüne başlanır.

Mitral yetmezlik için karabaş kürü

1 bardak su kaynatılır ve içine 7 adet karabaş otu başağından atılır. 7 dakika kısık ateşte kaynatılır ve süzülerek ılıkken içilir.

Karabaş kürü de 1 ay kullanılır.

Mitral yetmezlik nedir

Mitral yetmezlik kalpte bulunan mitral kapağın tam olarak kapanmaması hastalığıdır. Kalp kapağı kapanmayınca kalbin kasılması esnasında kan atriuma geri kaçmaktadır. Mitral yetmezlik sürekli ilerleyen bir hastalıktır.

Çocuklukta geçirilen romatizmal kalp hastalıkları, kalp krizi veya kalp iltihabı gibi nedenlerle mitral yetmezlik oluşabilir. Ayrıca kalp büyümesi, marfan sendromu gibi hastalıklar da bu hastalığa neden olabilir.

Mitral yetmezliğin başlangıç ve orta seviyede kişi bu hastalığı hissetmeyebilir. Yani bazı kişilerde belirti vermeden başlayan ve ilerleyen bir görünümdedir. Bazı kişilerde ise halsizlik, hareket esnasında nefes darlığı ve çarpıntı gibi şikayetler görülebilir.

İLGİLİ YAZILAR:

Alerjik astım bitkisel tedavi

Astıma iyi gelen şifalı bitkiler

Akciğerleri temizlemek için keçiboynuzu kürü

 Kekik çayı nasıl yapılır

Alerjik rinit ve saman nezlesi için üzerlik tohumu kürü

Bu yazı 2325 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

SPONSORLU BAĞLANTILAR
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM