Alerjik astım bitkisel tedavi

ibrahim saraçoğlu kürleri
Paylaş
 

Alerjik astım bitkisel tedavi için Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlu sinirli ot kürünü tavsiye etmektedir. Kür için kullanılacak sinirli otun tam olarak da orijinal sinirli ot olması (aynı familyanın benzer bitkileri olmaz), raf ömrünü doldurmamış olması, kürün ölçüsüne uygun şekilde hazırlanması ve tarife uygun şekilde ve sürede uygulanması gerekir.

Alerjik astımın bitkisel yolla tedavisi Allah izin verirse bu şekilde mümkündür.

İbrahim Saraçoğlu sinirli ot kürü nasıl yapılır

Bir bardağın dolusu kadar klor içermeyen su (çeşme suyu olmaz, damaca suyu veya kaynak suyu) kapağı olan bir küçük tencereye dökülür ve kaynatılır. Su kaynamaya başlayınca 5-6 gram (yaklaşık bir tutam civarına denk gelmektedir.) sinirli ot suya eklenir. Ateşin harareti azaltılarak ve tencerenin kapağı kapatılarak 5 dakika kaynaması sağlanır. 5 dakika tamamlanınca ocağın altı kapatılır ve içilebilecek sıcaklığa gelince de içilir.

İbrahim Saraçoğlu sinirli ot kürü sabahları uygulanır. Öğleden sonra ise yaban kekiği kürü uygulanır. Yaban kekiği, dağlarda, ormanlarda, bahar aylarında yeşeren ve güzel kokulu bir bitkidir. Dağ kekiği olarak da isimlendirilen yaban kekiğini çarşı pazarda bulmak zordur. Belki aktarlarda olabilir. Aktarda olanlarında orijinal dağ kekiği mi yoksa üretim kekiğimi olduğunu anlayamazsınız. Bu nedenle kekik toplama mevsimi geldiğinde (Nisan-Mayıs ayları) kırlardan, ormanlardan yaban kekiğini toplayıp kurutmak gerekir.

Alerjik astım bitkisel tedavi için bu kürler düzenli olarak uygulanır. İlave olarak sabah ve akşam soğuk pres keçi boynuzu pekmezi tüketilmelidir.

İLGİLİ YAZILAR:

Alerjik astım bitkisel tedavi

Astıma iyi gelen şifalı bitkiler

Akciğerleri temizlemek için keçiboynuzu kürü

 Kekik çayı nasıl yapılır

Alerjik rinit ve saman nezlesi için üzerlik tohumu kürü

Bu yazı 1649 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

SPONSORLU BAĞLANTILAR
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM