İbrahim Saraçoğlu Kürleri
Gaz ve şişkinliği geçiren kürler
13 Ekim 2018
admin

Gaz ve şişkinliği geçiren kürler

Gaz ve şişkinlik sorunlarını bitkilerle geçirmek mümkündür. Gaz konusunda faydalanılacak en kolay besin limondur. Yarım limonu oda sıcaklığındaki yarım bardak...

Gaz ve şişkinlik sorunlarını bitkilerle geçirmek mümkündür. Gaz konusunda faydalanılacak en kolay besin limondur. Yarım limonu oda sıcaklığındaki yarım bardak suya sıkınız ve sabah aç karnına içiniz. Biraz dolaşınca akşamdan sabaha kadar bağırsaklarınızda biriken gaz kolaylıkla dışarı çıkacaktır.

Son yıllarda midede veya bağırsaklarda şişkinlik şikayetlerinin artmasına neden olan etkenlerden biri piyasada tohumlarıyla oynanmış, hormonlu sebze ve meyvelerin daha çok satılıyor olmasıdır.

Pazarda kurtlu, küçük veya şekli bozuk meyvelerin yerine gösterişli, şekli düzgün ve iri olanları tercih ediyoruz. Meyveleri bu şekilde üretmek için tohumların genleriyle oynanmakta, daha iri olsunlar diye hormon basılmaktadır.
Maalesef vücudumuz organik olmayan sebze ve meyve tüketirken hazmetmekte daha fazla zorlanmakta ve sindirilirken daha fazla toksik madde ortaya çıkmaktadır. Bunun sonucunda ise mide gazı, hazımsızlık, kronik karın şişkinliği gibi şikayetler oluşmaktadır.

Organik sebze ve meyve tüketerek ayrıca günlük hareketlerinizi artırarak şişkinlik şikayetlerinizi azaltabilirsiniz.

Gaz şikayetleri için yoğurdu sulandırıp tüketiniz

Yoğurt bağırsaklardaki faydalı bakterileri besleyerek bağırsakların yükünü azaltır. Sindirim sistemini rahatlatır. Mide ve bağırsak sorunu yaşayanlar, özellikle de sebepsiz şişkinlik, kabızlık yaşayanlar öğünlerinde yoğurt bulundurmalıdırlar

Şişkinliğe karşı süpürge otu kürü

Bağırsaklarda yaklaşık 30 bin çeşit bakteri vardır. Süpürge otu bakteriler arasında denge kurmada etkilidir. Bir tutam süpürge otu havanda ezilir ve bir miktar su ile yutulur. 15 gün içilir.

Süpürge otu bulamayanlar ebegümeci bitkisini kullanabilir. Bir tutam ebegümeci kurusu bir miktar su ile yutulur.
Huzursuz bağırsak sendromu var ise ebegümeci bitkisinin çayı içilir.

İLGİLİ YAZILAR:

İrritabl bağırsak sendromuna ne iyi gelir ?

Bağırsak kanserini önleyen kür

Candida albicans bağırsak mantarı kürü

Mide ve bağırsak poliplerine karşı kür

Bağırsaklarda parazit belirtileri

Gaz ve şişkinliği geçiren kürler

Kıl kurdu kürü

3 adet yorum var.

 1. Nur dedi ki:

  S.a peki mide asitine ne kullanmali.limon mide asitine iyi gelirmi

 2. Kudret dedi ki:

  Mrb
  Benim bir sıkıntım var Ibrahim bey.
  Bundan 3 yıl önce sizin yağ yakan kürünüzu yapmıştım.
  Kuşburnu
  Sarı ot
  Olan kür
  Yalniz bu karışımı içerken kesinlikle aspartam icerikli ürünler yenilmemeliymiş ama bilmedim yedim 2hafta 5kilo aldim ve o günden bugüne nezaman aspartam katkılı yesem kilom hemen artıyor ne yapabilirim

 3. Ceren dedi ki:

  Mrb ben 40 yaşında 45 kilo luyum hiç kilo alamıyorum ne tavsiye edersiniz

Sorun Cevaplayalım

Tüm Hakları Saklıdır ©