İbrahim Saraçoğlu Kürleri
ibrahim saracoglu candida albicans bağırsak mantarı
17 Ağustos 2017
admin

ibrahim saracoglu candida albicans bağırsak mantarı

ibrahim saracoglu candida albicans yani bağırsak mantarı için bir ay boyunca aynısafa kürünün uygulanmasını ve buna ilave olarak her gün...

ibrahim saracoglu candida albicans yani bağırsak mantarı için bir ay boyunca aynısafa kürünün uygulanmasını ve buna ilave olarak her gün bir yemek kaşığı çörek otu yağı içilmesini tavsiye etmektedir.

Aynısafa kürü hazırlanışı

Aynısafa kürü her gün yeniden hazırlanmalıdır. Kür için bir su bardağı miktarınca klorsuz su ve bir tatlı kaşığı miktarınca aynısafa bitkisi (portakal nergisi olarak da bilinir) kullanılır.

Küçük bir tencere veya cezvede bir bardak su kaynatılır, kaynayınca içine aynısafa bitkisi konur ve ocağın altı kısılır.5 dakika boyunca kısık şekilde kaynatılır. Bu süre dolunca ocağın altı kapatılır ve süzülür.

Aynısafa kürü akşam yemeğini yedikten en az 2 saat geçince içilir. Her gün bu kürü uygulayarak bir ay devam edilir.
Bu kür uygulanırken aynı zamanda çörek otu yapı da kullanılmaya devam edilir. Kür ile yağ aynı zamanda içilmemeli, çörek otu yağı aynısafa kürü içildikten en az bir iki saat geçtikten sonra içilmelidir.

Aynısafa bağırsak mantarı oluşmasını engeller. Bağırsakta mantar oluşmasının nedenlerinden birisi küftür. Kısmen küflü ekmeği, küfü atıp gerisini yemek uygun değildir. Çünkü ekmek küflendiyse küf görünmeyen yerlerde de küfün kökleri bulunabilir.

Küflü ekmekleri veya başka gıdaları hayvanlara da vermemek gerekir. Küflü gıdalar hayvanların karaciğerlerine zarar vermektedir.

Sebzeler ve meyveler yıkandığında kurulamadan buzdolabına konulmamalıdır. Çünkü nemli ortamda mantarlar kolayca üreyebilir.

Mantarların salgıladığı toksinler bağırsak florasını bozar, karaciğer kanserini tetikler, faydalı bakterileri öldürür.
Bazı sebzeler nemli de saklansalar mantar oluşmaz. Bunlar;

  • Maydanoz,
  • Nane,
  • Tere

Bu bitkilerin sararmışını tüketmeyiniz.
Aynısafa kürü genital bölgedeki mantarlar için de kullanılır. Genital bölge mantarı için aynısafa kürü oturma banyosu şeklinde yani dıştan uygulanır. Aynısafa kürü bağırsak mantarı için kullanılacaksa içilerek kullanılır.

Candida albicans nedir, nerelerde çıkar

Candida albicans bir tür maya mantarı olup bağırsaklarda, ağız içinde, solunum yollarında, deride ve vajinada bulunur. Sadece hasta kişilerde değil herkeste ve sayılan bu bölgelerde candida albicans denilen bu mantardan bulunur. Yani vücudumuzda doğal olarak bulunan bakteri ve mantarların oluşturduğu florada candida albicans denilen mantar da vardır.

Sağlıklı kişilerde az miktarda olduğundan hiçbir şikayete neden olmaz. Ne zaman ki bağışıklık sistemi zayıflar veya üreme-beslenme konusunda elverişli bir ortam oluşur, işte o zaman bu mantar çoğalarak çeşitli problemlere yol açar. Bu nedenle candida albicans denilen mantarı fırsatçı patojen olarak adlandırmak mümkündür.

Candida albicans tek hücreli bir mantar olup üremesi için bir hücreye girmesi gerekir. Konak hücreye girmeye başardığı zaman tomurcuklanır ve çoğalmaya başlar.

Candida albicans ne zaman çoğalır ?

Sağlıklı bir insanda bakteriler ve mantarlar denge halindedir ve birbirinin kontrolsüz çoğalmasını engeller. Mantarların ürettiği toksinler bakteri nüfusunun abartılı çoğalmasını engellerken, vücutta yeterli bakteri olduğu zaman da mantarlar çok fazla çoğalamaz. Vücudumuzun savunma sistemi bakteri ve mantarları kontrol altında tutabilir.

Bakteri ve mantarlar yeterli sayıda olurlarsa vücut için yararlıdır. Örneğin bakteriler A,D,E ve K vitaminlerinin bağırsaklarda üretilmesine yardımcı olurken mantarlar da bakteri nüfusunu kontrol eder.

Eğer bağırsaklardaki bakteri florası antibiyotik kullanımı veya başka nedenlerle zarar görürse, yani yararlı bakteri sayısı azalırsa Candida albicans için kolay çoğalma fırsatı oluşur. Vücudun bağışıklık sistemi zayıflar ise kontrolsüz olarak çoğalan Candida albicans enfeksiyonlara neden olur.

Candida albicans ne tür zararlar verir

Bağırsak sistemini bozar, endokardit, sistit, , piyelonefrit, adet düzensizliği, depresyon, egzama, beyin apsesi, böbrek yetmezliği, üveyit, tırnak mantarı, anüs çevresinde enfeksiyon, koltuk altında mantarlaşma, meme altında mantarlaşma, akciğer mantarı gibi sorunlara yol açabilir.

İLGİLİ YAZILAR:

İrritabl bağırsak sendromuna ne iyi gelir ?

Bağırsak kanserini önleyen kür

Candida albicans bağırsak mantarı kürü

Mide ve bağırsak poliplerine karşı kür

Bağırsaklarda parazit belirtileri

Gaz ve şişkinliği geçiren kürler

Kıl kurdu kürü

Bir adet yorum var.

  1. Gürsad Kandemir dedi ki:

    Hocam Aynısafa kürüne basliyorum fakat bir hafta sabahci diger hafta aksamci calisiyorum aksamci olunca kürü öglen icebilirmiyim
    Allah razi olsun

Sorun Cevaplayalım

Tüm Hakları Saklıdır ©