İbrahim Saraçoğlu Kürleri
Hemoroid ve prostatit bitkisel tedavi
17 Ağustos 2017
admin

Hemoroid ve prostatit bitkisel tedavi

Prof.Dr. İbrahim Saraçoğlu hemoroid hastalarına acı baharattan kaçınmalarını önerdi. Prostat iltihaplanması olan kişiler de acı baharat ve kahveden uzak durmalıdırlar....

Prof.Dr. İbrahim Saraçoğlu hemoroid hastalarına acı baharattan kaçınmalarını önerdi. Prostat iltihaplanması olan kişiler de acı baharat ve kahveden uzak durmalıdırlar.

İbrahim Saraçoğlu hemoroid için çobançantası çayı kürü uygulanmasını tavsiye etti.

İbrahim Saraçoğlu hemoroid çobançantası çayı

5-6 gram (bir tutam) çobançantası bir bardak suda kaynatılır, ılıdıktan sonra süzüp günde bir kez içilir. Bir ay müddetle uygulanır.

Öğünlerden önce birer tutam (günde iki kez) taze dereotu tüketilirse hemoroid gelişimine engel olur.

Çobançantası otunun faydaları

Çobançantası otu kırlarda, tarlalarda kendiliğinden yetişen yabani bir ottur. Halk arasında kuşkuşotu ve medik şeklinde de isimleri vardır.

İçeriğinde flavonlar, saponinler, potasyum ve kanama durdurucu özelliği olan bir peptit olan çobançantası adet kanamalarını düzenleyici, kanama durdurucu ve tansiyonu dengeleyici özelliklere sahiptir.

Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlu’nun ifade ettiği üzere hemoroid (basur) şikayetleri için kullanılan çobançantası bitkisi böbrek iltihabı ve kabızlık için de kullanılmaktadır.

4 adet yorum var.

 1. İsmail arslan tufan dedi ki:

  Prostat için ne önerirsiniz HOCAM

 2. Koksal dedi ki:

  Hocam tuvalete sonra taze kan geliyo doktora gittim çatlak diyo sizin ilaç ları aldım kulandım bilr senedir iyi şimdi yine başladı ne yapmam lazim

  • admin dedi ki:

   Lif yönünden zengin gıdalarla beslenin, çok fazla oturma pozisyonunda kalmayın ve doktora gitmeyi ihmal etmeyiniz.

Sorun Cevaplayalım

Tüm Hakları Saklıdır ©