Raynaud hastalığı bitkisel tedavi

ibrahim saraçoğlu raynaud
Paylaş
 

Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlu raynaud hastalığı bitkisel tedavisi konusunda kür tavsiyeleri verdi. Modern tıb raynaud hastalığına kesin bir çözüm bulamamıştır. Bu hastalığın bitkisel tedavisi siyah hardal tohumu ile yapılır. Guatr hastalığı var ise siyah hardal tohumu kürü uygulanmalıdır.

Siyah hardal tohumu kükürt açısından zengindir. Kükürt iyot alımını engellemektedir. Tiroid hastaları kükürt içeren hardal tohumu,kırmızı turp,karnabahar, lahana ve brokoli gibi gıdalardan uzak durmalıdırlar.

Siyah hardal tohumunun içinde izotiyosiyanatlar vardır. Bu maddeler Raynaud hastalığına iyi gelir. Ağrıları kesmek için de karabaş içerisindeki ağrıkesicilerden istifade edilir.

Raynaud hastalığı bitkisel tedavisinde ise siyah hardal tohumu kullanılır. Sabahları kahvaltı yapmadan yarım saat önce aç karnına bir çay kaşığı hardal tohumu yutulur. Yutmak için yarım bardak su içiniz. Bir ay bu şekilde devam ediniz.

Sabahları siyah hardal tohumu yuttuğunuz günlerde akşamları da karabaş çayı içilir.

Karabaş çayı hazırlanışı:

1 bardak su kaynatılır ve bir tatlı kaşığı karabaş otu eklenir. 7 dakika kaynatılır ve soğumadan süzülür. Akşamları ılık olarak içilir. Bir ay uygulanır. Bir ay dolunca bir hafta ara verip bir ay yeniden uygulanır.

İzotiyosiyanatlar kansere karşı da koruyucudur

Turpgiller familyasında bulunan sebzelerde bol miktarda izotiyosiyanat bulunmaktadır. Lahana, turp, karnabahar gibi sebzeleri yeterli miktarda tüketerek bu maddeyi alabilirsiniz.

Bilim insanları izotiyosiyanatların akciğer, bağırsak ve prostat kanseri gibi kanser türlerine karşı koruyucu özelliği olduğunu gösterdi. Marulda da izotiyosiyanat bulunuyor ve çiğ olarak tüketildiğinde daha fazla bu madde alımı sağlanıyor.

Sebzelerin tazelerinde ve filizlerinde bu maddenin yoğunluğu daha fazladır. İzotiyosiyanatın en fazla bulunduğu besinlerden biri de kaparidir.

İLGİLİ YAZILAR:

Tiroid hastalarının tüketmemesi gereken besinler

Tiroid bezinin az çalışması bitkisel tedavi

Tiroidde nodülün bitkisel tedavisi için öneriler

Tiroid kürü

Bu yazı 2334 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir adet yorum var.

  1. Derya kaçan dedi ki:

    Eşimin sadece ellerinde daha doğrusu parmak uçlarında kışın oluyor doktorlar çare bulamadı sağ el parmaklarinda daha yoğunlukta lütfen yardım edin ne olur.eşim kadın 31 yasinda

Bir yorum bırak

SPONSORLU BAĞLANTILAR
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM