Safra kesesinde polip Saraçoğlu

safra kesesi polip
Paylaş
 

Safra kesesinde polip için Prof.Dr. İbrahim Saraçoğlu soğan kürünün uygulanmasını tavsiye etmiştir. Bir santimetreye kadar büyüklükteki polipler için cerrahi müdahaleye gerek yoktur. Bundan daha büyük poliplerin daha ciddi değerlendirilmesi 2 cm yi geçenlerin  ameliyatla alınması gerekir.

Safra kesesinde bir sorun olduğunu düşünenlerin kendi kendilerine bitkisel tedaviye kalkışması doğru olmaz. Teşhis ve tedaviyi doktorun belirlemesi gerekir. Prof.Dr. İbrahim Saraçoğlu safra kesesinde polip için uygulanacak soğan kürünün tıbbi tedaviyi destekleyici mahiyette olduğunu belirtmektedir.

Safra kesesinde polip için 15 gün boyunca günde iki kez soğan kürü uygulanır. Uygulanacak diğer bir kür ise iğde kürüdür.

İğde kürü yapılışı:

Kabuğu soyunluğunda süt gibi bembeyaz iğdelerden 5 tanesini kaynamakta olan bir bardak suya atılır ve 5 dakika kaynatılır. Öğleden önce içilir. Akşamları da kırkkilit kürü uygulanır.

Sırasıyla soğan kürü ve iğde kürü+kırkkilit kürü uygulandıktan sonra kaarhindiba kürü uygulanmalıdır. Karahindibanın toprağa yakın yerdeki yapraklarını karaciğer ve kan şekerini düşürmek için taze olarak tüketebilir, salatalara koyabilirsiniz.

Safra kesesi polipleri mide bulantısı yaparmı

Bir çok kişi safra kesesinde taş olması ile safra kesesi polibini karıştırmaktadır. Bunlar farklı şeylerdir. Safra kesesi polipleri bir nevi tümördürler ve iyi huylu-kötü huylu türleri vardır.

Henüz çok küçüklerse nasıl tedavi edileceği veya tedavi edilip edilmeyeceği doktorun kararına bağlıdır. Ama boyu 1-2 santimetreyi geçerse veya kötü huylu olduğuna dair emmareler var ise cerrahi operasyon gündeme gelir.

Safra kesesi polipleri mide bulantısına yol açabilir. Yorgunluk, hazımsızlık gibi şikayetlere de yol açabilir. Ama hiçbir şekilde şikayete neden olmadan büyüyüp gelişenleri de vardır. Yani safra kesemde polip olsaydı mutlaka mide bulantım olurdu diye bir düşünce içinde olmamak gerekir.

İLGİLİ YAZILAR:

Safra kesesi bitkisel tedavi

Safra kesesinde polip

Safra kesesinde taş, midedeki tümörler ve gastrit için kürler

Safra kesesi için taşı iğde kürü

Bu yazı 5027 kere okundu.
 • Site Yorum

12 adet yorum var.

 1. SİBEL dedi ki:

  SAFRA KESESİ KÜRÜ İÇİN SOĞAN KÜRÜ İLE BİRLİKTEMİ İĞDE KÜRÜ YAPILACAK??
  SOĞAN KÜRÜ BİTTİKTEN SONRA MI YAPILACAK…

 2. sinan dedi ki:

  hAYIR sibel hanım ilk aşamada 15 gün boyunca aç karnına günde iki kez sabah akşam soğan kürü uygulanıyo .Soğan kürü bittikten sonra iğde ile kırkkir.lit beraber uygulanıyor.

 3. Ali adnan talu dedi ki:

  Soğan kuru ve kirk kilit nasıl yapacağız hocam

 4. Kadir Erdem dedi ki:

  Soğan kürün de iğde gibi insanları kaynatarak yapıyoruz doğru mu?

 5. Kadir Erdem dedi ki:

  Soğan kürünü de iğde kürü gibi insanlar kaynatarak yapıyor doğru mu?

 6. Fatih dedi ki:

  Safra kesesi polip için bu üç kürü 15 gün araylamı yapıyoruz

 7. Zeliha dedi ki:

  Hocam safra kesemde 3mm polip var tedavi için küre igde ve kırkkilit otuyla başladım sonrasında sogan kürünü uygulasam olur mu

 8. Aycan dedi ki:

  Safrakesemde 6mm çapında 1ader polipolid saptandı sizden ricam bitki kürü uygulamak istiyorum kürü ve yapılışı hakkında bilgi verirseniz sevinirim teşekkür ediyorum en kosa zamanda dönüş yaparsanız sevinirim yaşım 38

 9. Gülafer Karataş dedi ki:

  Safra polibine hangi bitki iyi gelir ameliyat olmadan tedavi öneriniz var mı saygılar sunuyorum 😘

 10. Latif Kızılay dedi ki:

  Selam aleyküm hocam 7 milim polip var safra kesesinde soğan kürü nasıl uygularız nasıl bir yol izlememiz gerekiyo

Bir yorum bırak

SPONSORLU BAĞLANTILAR
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM