İbrahim Saraçoğlu Kürleri
Nevralji bitkisel tedavi
21 Ağustos 2017
admin

Nevralji bitkisel tedavi

Nevralji bitkisel tedavi için Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlu sarı kantaron kürü ve lavanta yağını tavsiye etmektedir. Sarı kantaron kürü nasıl yapılır 1...

Nevralji bitkisel tedavi için Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlu sarı kantaron kürü ve lavanta yağını tavsiye etmektedir.

Sarı kantaron kürü nasıl yapılır

1 su bardağı su kaynatmak için ufak bir tencereye dökülür. Kaynayınca tencereye bir tatlı kaşığı sarı kantaron bitkisinden ekleyip 5 dakika demlenir. Ilıyınca içilir.

Sarı kantaron kürü kahvaltıdan iki saat sonra ve akşam yemeğinden iki saat sonra olmak üzere günde iki kez uygulanması gereken bir kürdür.

Her seferinde taze olarak hazırlanması gerekir. Sarı kantaron kürünü senede 2-3 kere uygulayabilirsiniz. Sarı kantaron kürüne ilave olarak haricen lavanta yağı uygulanır.

Sarı kantaron kürü adet sancıları, adet düzensizliği ve antidepresan olarak da kullanılmaktadır.

Nevralji nedir

Nevralji sinir ağrısı hastalığıdır. Bir hastalığa bağlı olarak oluşabildiği gibi sebebi bilinmeyen şekilde de oluşabilir.

Nevraljinin ana nedeni sinirlerin bazı sebeplerle hasar görmesidir. Bu hasarın kaynağının ne olduğu bazen tespit edilemez.

Nevralji genellikle yüz ve başta görülen bir ağrıya neden olur. Bu klasik baş ağrısından farklı olarak sadece yaşayanın bilebileceği elektriklenme-karıncalanma hissi içeren bir ağrıdır.

Sinirlerin harap olması sonucunda beyin olmayan sinyalleri gerçek sanarak ağrı hissi oluşturur. Nevraljinin trigeminal nevralji ve oksipital nevralji gibi değişik türleri vardır.

Nevraljiye ne iyi gelir

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu nevralji için sabah ve akşam birer tatlı kaşığı soğuk pres çörek otu yağı, yine sabah akşam karabaş çayı tavsiye etmektedir. Birinci haftadan sonra karabaş çayı sadece akşamları içilir.

Çörek otu yağının tadını beğenmezseniz salata veya başka yemeklere ilave ederek de tüketebilirsiniz.

 

İLGİLİ YAZILAR:

Sinirleri güçlendiren yiyecekler

Saç beyazlaması ve dökülmesi için bitkisel kürler

Bir adet yorum var.

  1. tülin saygılı dedi ki:

    trigeminal nevralji rahatsızlığım var. Günde 3 kere trileptial 300 alıyorum ama ağrımı kesmiyorum. Bu kürü denemek istiyorum. Bu kürü ne kadar süre uygulayacağım. Bilgilendirebilirseniz sevinirim.

Sorun Cevaplayalım

Tüm Hakları Saklıdır ©