ibrahim saraçoğlu ayak uyuşması kürü

ibrahim saraçoğlu ayak uyuşması kürü
Paylaş
 

ibrahim saraçoğlu ayak uyuşması kürü siyah hardal tohumu ile hazırlanıyor. Ellerde uyuşma var ise kalp ve damar hastalığı olup olmadığının kontrolü için kardiyoloğa (kalp damar uzmanı) gidilmelidir. Eğer uyuşukluk kalp kaynaklı değilse sorun merkezi sinir sisteminden kaynaklı olabilir.

Merkezi sinir sitemi kaynaklı sorunlar için siyah hardal tohumu kullanılır. Günde bir kez bir ay boyunca uygulanmalıdır. Ayaklarda uyuşukluk var ise bu dolaşım bozukluğu kaynaklı da olabilir.

Dolaşım bozukluğu kaynaklı ayak uyuşması için lahana kürü uygulanır. Lahananın en etkili kısmı pazarcıların soyup attığı dış yapraklarıdır. En dıştan en içe gidildikçe kimya yüzde seksen değişmektedir. Soğanda da bu böyledir. Dış katmanları içe göre daha etkilidir.Lahananın en dış yaprakları yarım litre suda 15 dakika kaynatılır. 15 gün boyunca uygulanır.

Ayak uyuşması neden olur ?

Ayaklardaki sinirlerin sinyal iletimini engelleyen bir hastalık veya bir bozukluk uyuşmanın sebebi olabilir. Uzun süre ayaklar üzerinde oturunca ayaktaki sinirler sıkışır ve uyuşma görülür.

Sinirlerin sıkışmasına sebep olan tarsal tünel sendromu, karpal tünel gibi hastalıklar uzun süreli ayak uyuşmalarının sebebi olabilir.

Omurgada fıtıklaşma veya disklerin aşınması, bozulması da sinirlere baskı yapar. Bunlardan başka damar genişlemesi, sinirleri sıkıştıran bir kitle veya bir enfeksiyon nedeniyle de uyuşukluk meydana gelebilir.

Sinirlerin düzenli olarak beslenmesi ve oksijen alması gerekir. Beyne yetersiz oksijen gitmesi uyuşmaya neden olabilir. Raynaud sendromu gibi damarların büzülmesine neden olan hastalıklar, kurşun zehirlenmesi, B 12 eksikliği de ayaklarda uyuşmaya neden olabilir.

Eğer el ve ayaklar sık sık uyuşuyor, ara ara batma şeklinde ağrılar oluyor ise bu sinir hasarına bağlı olabilir. Diyebet gibi hastalıklar veya omirilik soğanını etkileyen enfeksiyonlar bu türden sinir hasarlarına yol açabilir.
Ayaklarda uyuşmaya yol açan diğer hastalıklar:

Zona

Lyme

Migren

Anksiyete bozukluklukları

Hipotiroidi

Alkol bağımlılığı

Lupus hastalığı

MS

Hiperventilasyon

Hipotiroidi

Bu yazı 2541 kere okundu.
 • Site Yorum

6 adet yorum var.

 1. Kadir dedi ki:

  Annem şeker hastası annemin ayakları çok agrıyo annem doktora gitti ayak sinirleri tahribat olmus çok ağrıyo ağrı kesici verdiler onlarda fayda etmiyor bunun çaresi varmı yardımcı olursanız sevinirim teşekkür ederim

 2. Ahmet dedi ki:

  Bende noropati ve Jegren senrumu var Nasıl bir kur kullanmalıyım hocam yardımcı olursanız memnun olurum Veya sizinle buluşup tedaviye başlayabiliriz dönerseniz sevinirim

 3. Emine celik dedi ki:

  Hocam babam bypuss ameliyatı oldu 4ay önce ancak ayaklarında uyuşma ve şişme var kendisi ayrıca şeker hastası bacağında ki ameliyat yeri de henüz iyileşme babamın ayak uyusmasina bacağında ki yaranın kapanması için ne yapabiliriz.iyi gunler

 4. Melis dedi ki:

  Belimdeki fitik siniri sıkıştırdığından ayak parmaklarimda uyuşma var.doktor ameliyat dedi acaba ameliyatsız geçme olanağı varmıdır

Bir yorum bırak

SPONSORLU BAĞLANTILAR
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM