MS hastalığı bitkisel tedavi

Paylaş
 

Prof Dr. İbrahim Saraçoğlu MS hastalığı bitkisel tedavisi için Anadolu’nun geleneksek buğdayı ve kırk kilit bitkisini önermektedir.

Buğday kürü yapılışı:

1 yemek kaşığı Anadolu buğdayı 1,5 bardak suda kaynatılır. Ilıyınca suyu içilir. Günde bir defa bir ay uygulanır. Arkasından da kırk kilit bitkisi kürü uygulanır.

Kırk kilit kürü yapılışı:

Kırkkilit kürü için 3-4 gram kırk kilit bitkisi bir bardak suda 5-6 dakika kaynatılır. Ilıdıktan sonra içilir. Bu kür de günde bir kere bir ay boyunca uygulanır.

MS hastalığı ölümcül müdür ?

MS hastalığı öğrenildiği zaman kişiyi psikolojik olarak yıkan bir hastalık. Doğrudan öldürmüyor ama süründürdüğü bir gerçek.

Yıllar içinde yavaş yavaş ilerleyen MS hastalığının başlangıç ve orta seviyesinde yaşamı ciddi derecede etkilemiyor. Ellerde, ayaklarda uyuşukluk, denge kaybı, görme sorunları gibi şikayetlerle hasta yaşamayı öğreniyor.

MS atakları çok zorlayıcı olabiliyor ama bu atakların şiddetini azaltıcı ilaçlar bulunuyor. Çok az kişide görüldüğü için bu hastalığa tanı koymak ve tedavisini yapmak için sayılı doktor var.

MS hastalığının son evrelerinde hasta ciddi derecede fiziksel hareket kaybı yaşıyor. MS için ölümcül bir hastalık denemez, bulaşıcı da değil. Fakat sürekli kontrol altında tutulması gereken ve hayatı etkileyen bir hastalık.

İyi beslenme ve stresten uzak durma tedavinin başarısı için çok önemlidir. MS tedavisinde başarı kriteri hastalığın seyrinin daha kötü gitmesine engel olmak veya en azından süreci daha yavaşlatmak. MS den kurtulmak gibi bir şey söz konusu değildir.

Bu yazı 609 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

SPONSORLU BAĞLANTILAR
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM