İbrahim Saraçoğlu Kürleri
Migren için biberiye çayı ve düz yapraklı aslan pençesi çayı nasıl yapılır
6 Ekim 2018
admin

Migren için biberiye çayı ve düz yapraklı aslan pençesi çayı nasıl yapılır

Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlu migren ağrılarına bitkisel çözüm olarak biberiye çayını önermektedir. Biberiye çayı hazırlanışı Bir bardak kaynayan suyun içerisine 4-5 gram...

Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlu migren ağrılarına bitkisel çözüm olarak biberiye çayını önermektedir.

Biberiye çayı hazırlanışı

Bir bardak kaynayan suyun içerisine 4-5 gram biberiye ilave edilir. 7-9 dakika kaynatılır. Ilıdıktan sonra süzüp suyu içilir.

Bitkinin üzerine kaynar su dökmeyiniz. Suyu (klorsuz olmalı) kaynatıp bir tutam biberiye bitkisinden ekleyiniz.

Migren hakkında bilgiler

Migren ile sık sık çekilen baş ağrısı farklı şeylerdir. Fazla tatlı tüketimi migreni tetikleyebilir. Migren hastaları tatlıyı fazla yediği günden sonraki gün, sabaha baş ağrısı ile uyanabilir.

Sık sık baş ağrısı yaşayanlar veya migreni olanlar günde üç kere biberiye çayı içmelidirler. (Yemeklerden bir saat sonra içiniz)

Biberiye çayı her öğün taze olarak hazırlanmalıdır. Bu kür bir ay uygulanır. Migren nöbetlerinin arası uzayacak, baş ağrılarının şiddeti azalacaktır.

Bir ay tamamlandıktan sonra rahatsızlığın seyrine göre yeniden uygulanabilir.

Ağır migren vakalarında hangi kür uygulanır ?

Eğer migren nöbetleri çok ağır geçiyorsa düz yapraklı aslan pençesi kürü uygulanmalıdır. Diyarbakır, Urfa, Isparta, Burdur ve Kıbrıs gibi yerlerde doğal olarak yetişen bu bitki aşırı toplama nedeniyle doğada azalmıştır.

Düz yapraklı aslan pençesi kürü hazırlanışı

Bir bardak kaynayan suya bir tutam düz yapraklı aslan pençesi bitkisinden ekleyip 12 dakika kısık ateşte kaynatılır. Bitkinin sapları, yaprakları ve çiçekleri kür için kullanılabilir. Bitkinin toplama zamanı Haziran,Temmuz, Ağustos aylarıdır.

Migreni tetikleyen faktörler

Migreni stres, gürültü ve hava kirliliği tetiklemektedir. Işık, çikolata tüketimi ve aşırı tatlı tüketimi migren nöbetlerine zemin hazırlamaktadır.

Migren hastalarının, sessiz sakin ortamlarda bulunmaları, gürültüden, fazla ışıklandırılmış yerlerden de uzak durmaları gerekir.

 

İLGİLİ YAZILAR:

Migrene bitkisel çözüm

Baş ağrısı için biberiye kürü

Sinüzit bitkisel tedavi

Bir adet yorum var.

  1. Rickystype dedi ki:

    Hi there

    Buy all styles of Oakley & Ray Ban Sunglasses only 19.95 dollars. If interested, please visit our site: supersunglasses.online

    Thanks and Best Regards,

    Migren için biberiye çayi ve düz yaprakli aslan pençesi çayi nasil yapilir – Ibrahim Saraçoglu Kürleri – ibrahimsaracoglukurleri.net

Sorun Cevaplayalım

Tüm Hakları Saklıdır ©