İbrahim Saraçoğlu melisa kürü

İbrahim Saraçoğlu melisa kürü
Paylaş
 

Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlu melisa bitkisinin faydalarını saydı ve melisa kürünün nasıl yapılacağını anlattı:

Melisa kürü uykusuzluk şikayetlerine iyi geliyor. Yatmadan 15 dakika önce melisa kürü uygularsanız gevşediğinizi hissedeceksiniz. Kürü içtikten 10 dakika sonra uykunuz gelecektir. Eğer uyku geldiğinde yatılmazsa, yatış ertelenirse faydası olmayacaktır.

Uyumakta güçlük çeken çocuklara akşamlar melisa çayı içirebilirsiniz.

Göz tansiyonu olanlar günde iki defa melisa çayı içmelidirler. Beraberinde de günde bir bardak taze sıkılmış domates suyu içmek gerekir.

Melisa kürünün östrojen hormonunu yükseltici etkisi vardır. Menopoz döneminde ateş basması veya terleme sorunu olan bayanlar uygulayabilir. Uykusuzluk, stres, gerginlik, sinirlilik hallerini geçirir.
Günde bir kere melisa çayı içmek idrar yolu enfeksiyonlarını önlemektedir. Mevcut idrar yolu enfeksiyonunuz var ise veya bu sorun kronik hale gelmişse günde iki üç defa melisa çayı içmelisiniz. Bir hafta günde iki üç kez uyguladıktan sonra günde bire düşürebilirsiniz.

Melisa kürü nasıl yapılır

Bir bardak klorsuz su kaynatılır ve içine bir tatlı kaşığı melisa bitkisinden ilave edilir. Kısık ateşte 5 dakika kaynatılır. Süzülür ve ılıyınca da içilir.

Melisa bitkisinin diğer faydaları

Melisa bitkisinin yaraları iyileştirici etkisi vardır. Ayrıca iyi bir tümör önleyicidir. Kalp sorunları olan kişiler spazmlara karşı melisa kürü uygulayabilirler.

Bu yazı 1313 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

SPONSORLU BAĞLANTILAR
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM