Regl sancısına ne iyi gelir ?

regl sancısına ne iyi gelir
Paylaş
 

Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlu regl sancısına ne iyi gelir merak edenlere civanperçemi kürü tarifi verdi. Adet sancıları bazı hanımlarda adetten bir hafta önce bazılarında ise bir gün önce başlamaktadır.

Civan perçemi kürü hazırlanışı:

1 su bardağı miktarı su kaynatılır ve bir tatlı kaşığı civan perçemi bitkisinden ekleyim 3 dakika demlenir. Soğuduktan sonra süzülür.

Civan perçemi kürüne regl döneminden 3 gün önce başlanır. Sabah, akşam taze hazırlanır ve içilir. Regl dönemi boyunca içilirse regl sancılarını azaltır.

Civanperçemi kürüne tatlandırmak amacı ile başka gıdalar (bal, şeker vs) karıştırılmamalıdır.

Şiddetli regl sancısı neden olur ?

Bazı hanımlarda regl sancısının boyutu çok fazladır. Kramp şeklinde gelebilir veya bel, kasık bölgesine vuracak derecede şiddetli olabilir. Bazı faktörler regl sancısının şiddetini artırabilir. Kabız olmak veya ruh halinin gergin olması buna örnektir.

Regl ağrıları adet dönemindeki kanamayı kontrol etmek ve aşırı kanamayı engellemek için kasların kasılmasına bağlı oluşur. Rahimde kasılma sağlayıcı maddeler vardır ve bazı kadınlar bu maddelere aşırı hassas oldukları için normalden fazla regl sancısı çekerler.

Eğer regl ağrıları kadının kaldıramayacağı derecede fazla ise doktor tarafından ağrı kesici ilaçlar verilebilir.

Sekonder dismenore

Regl sancıları başka bir hastalığın etkisi nedeniyle oluşuyorsa şiddetli olabilir. Endometriozis hastalığı, rahim tümörleri, rahimde iltihap olması, rahimde şekil veya duruş bozukluğu olması buna örnektir.
Psikolojik sebeplerin de regl sancılarını artırdığı bilinmektedir.

İLGİLİ YAZILAR:

Adet sancısı ve düzensizliği için civan perçemi kürü

Adet kanaması nasıl azaltılır

Fibrokist bitkisel tedavi kürü

Polikistik over sendromu için soğan kürü nasıl yapılır ?

Bu yazı 1681 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir adet yorum var.

  1. Ayşe dedi ki:

    Hocam özellikle geceleri Karnımda şişme oluyor cok rahatsız edici ve göbek çevremde huzursuz edici bi durum.oluyor ne yapabilirim

Bir yorum bırak

SPONSORLU BAĞLANTILAR
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM