İbrahim Saraçoğlu Kürleri
Fibrokist bitkisel tedavi kürü
17 Ekim 2017
admin

Fibrokist bitkisel tedavi kürü

Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlu fibrokist için bitkisel tedavi kürü önerdi. Brokoli bitkisinin fibrokistleri yok edici özelliği vardır. Fibrokistler adetin bir hafta öncesinden...

Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlu fibrokist için bitkisel tedavi kürü önerdi. Brokoli bitkisinin fibrokistleri yok edici özelliği vardır. Fibrokistler adetin bir hafta öncesinden itibaren ağrı ve hassasiyet yapmaya başlar.

Tiroid rahatsızlığı olanlar brokoli kürü uygulayamazlar. Tiroidi iyot çalıştırır. Brokoli, lahana ve turp gibi sebzelerde bulunan kükürt iyodun emilmesine engel olmaktadır.

Tiroid rahatsızlığı bulunan ve fibrokisti olanlar dereotu tüketmelidirler. Fibrokist için sabah, öğle ve akşam aç karnına dere otu yenilmeli ve üzerine brokoli kürü uygulanmalıdır.

Fibrokistik meme neden oluşur?

Asıl sebebi bilinmemekle beraber aynı meme kanserinde olduğu gibi fibrokistik meme oluşumunda da östrojenin etkisi olduğu sanılmaktadır.

Fibrokistler büüyklüğü nohut ile ceviz büyüklüğü arasında olan sıvı dolu keseciklerdir. Bu kistler kendi kendilerine yırtılırlarsa ağrı yaparlar. Sertleşme olursa buna fibrosiz denilmektedir.

Fibrokist memede ağrı ve ele gelen sertlik şeklinde belirti verir. Regl dönemlerinde şikayetler artar.

Fibrokistler Kansere Dönüşür mü?

Dönüşme ihtimali vardır.

2 adet yorum var.

  1. Dilara dedi ki:

    Merhaba, aç karna tuketolecek dereotu miktari nedir?

Sorun Cevaplayalım

Tüm Hakları Saklıdır ©