İbrahim Saraçoğlu Kürleri
Çocuklarda soğuk alerjisi bitkisel tedavisi
9 Haziran 2018
admin

Çocuklarda soğuk alerjisi bitkisel tedavisi

Çocuklar, yetişkinlere kıyasla ısı farklarına daha fazla duyarlıdır. Bebeklerin ağlama nedenlerinden birisi de ortam sıcaklığının düşük olmasıdır. Büyüklerin üşümediği bir...

Çocuklar, yetişkinlere kıyasla ısı farklarına daha fazla duyarlıdır. Bebeklerin ağlama nedenlerinden birisi de ortam sıcaklığının düşük olmasıdır. Büyüklerin üşümediği bir sıcaklıkta çocuk üşüyebilir. Bu nedenle kış aylarında oda sıcaklığını çocuğa göre ayarlamak gerekir.

Vücut, kendi sıcaklığını dengede tutabilmek için aşırı soğuğa maruz kaldığında bundan memnun kalmadığını belli etmek için bazı belirtiler gösterir. Soğuk alerjisinin başlıca belirtileri deri döküntüleri ve ciltte kızarıklıktır.

Bazı çocukların ciltleri soğuğa daha fazla hassastır. Banyo sıcaklığının uygun olması ve banyodan çıktıktan sonra üşümemesi gerekir. Dışarı çıktığında da özellikle de hava soğuksa iyi giydirilmeli, uzun mesafe yürütmemelidir.

Prof.Dr. İbrahim Saraçoğlu banyodan çıktıktan sonra derisi dökülen bir çocukta soğuk alerjisi olabileceğini söyledi. Çocuklarda soğuk alerjisi için sabah ve akşam birer tatlı kaşığı keçiboynuzu pekmezi tüketilmesini önerdi.

İLGİLİ YAZILAR:

Çocuklarda kronik öksürük için kür

Astıma iyi gelen bitki çayları

Akciğerleri temizlemek için keçiboynuzu kürü

Sorun Cevaplayalım

Tüm Hakları Saklıdır ©