İbrahim Saraçoğlu Kürleri
Zehirli guatr bitkisel tedavi
10 Haziran 2018
admin

Zehirli guatr bitkisel tedavi

Zehirli guatr hastalarının beslenmelerine dikkat etmeleri ve bazı yiyecekleri fazla yememeleri gerekir. Kara lahana, turp, karnabahar, brokoli gibi sebzeler hastalığı...

Zehirli guatr hastalarının beslenmelerine dikkat etmeleri ve bazı yiyecekleri fazla yememeleri gerekir. Kara lahana, turp, karnabahar, brokoli gibi sebzeler hastalığı artırır. Bunları yememek veya az tüketmek gerekir.

Zehirli guatr için Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlu yoğurt otu ile hazırlanan kürü tavsiye etmektedir. Yoğurt otunun mideye herhangi bir zararı bulunmamaktadır.

Bazı aktarlarda yoğurt otu diye başka bitkiler satılmaktadır. Raf ömrüne dikkat edilerek güvenilir ve bitkilerden anlayan aktarlardan alışveriş yapılmalı veya Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlu’nun resmi sitesinden bu bitki satın alınmalıdır.

Ancak yine de alerji ihtimali göz ardı edilmemelidir. Yoğurt otu kürü uygulandıktan sonra ağızda kaşıntı veya mide bulantısı gibi şikayetler olursa kür uygulanmasına devam edilmemelidir.

Yoğurt otu kürü nasıl yapılır

Tiroid fonksiyonları bozuk olanlar veya zehirli guatr hastaları yoğurt otu kürü uygulamalıdır. İlk bir hafta akşam yatmadan önce ve sabahları olmak üzere günde iki kez. İkinci, üçüncü ve dördüncü haftalar ise günde bir kez uygulanır.

1,5 bardak klorsuz su kaynamaya başlayınca bir tatlı kaşığı yoğurt otu eklenir ve 6 dakika kaynatılır. Elde edilen sudan akşam birkaç yudum içilir gerisi ile de gargara yapılır. Her gün ayrı hazırlanır ve bir ay devam edilir.

Yoğurt otunun diğer faydaları

Afta iyi gelir. Yoğurt otu ile hazırlanan çay ağızda gargara yapılırsa aftları ve diğer ağız yaralarını önler.

Taze yoğurt otu ile hazırlanan su cilde sürüldüğünde cildi gerginleştirir. Bir tutam yoğurt otu bir bardak sura birkaç dakika kaynatıp cilde sürülür. Kırışıklıkları giderir.

Ses tellerinizde ödem var ise veya polip var ise yoğurt otu kürüyle gargara yapılır. Yutarken de yudum yudum, yavaşça bu su yutulur.

Böbrek yetmezliği şikayeti olanlar yoğurt otu çayını kullanmalıdır.

Yoğurt otu kürü ayrıca bazı kanser türlerine karşı da önleyici işlev görmektedir.

Bu kür uygulanırken doktorun verdiği ilaçlar ihmal edilmemelidir. Bu küre ilave olarak dere otu tüketilmelidir.
Bir ay uyguladıktan sonra bir iki hafta ara verip bir ay yeniden uygulanabilir.

Dereotu tiroid büyümesi ve tiroide nodül sorunlarına iyi gelmektedir. Fakat sabırlı şekilde 2-3 üç ay dereotu tüketmek gerekir. Sabah, öğle ve akşam aç karnına birer tutam (2 sap) yenir. Dereotu hem hipertiroidde hem de hipotiroidde etkilidir. Yani tiroid bezi yavaş çalışanlarda da hızlı çalışanlarda da dere otu dengeye getirmektedir. Bunu sağlayan şey dereotunda bulunan anathole etkin maddesidir.


Dereotu ve yoğurt otu kürü ile guatr ve tiroid sorunlarınızı çözebilirsiniz. Ancak doktor kontrollerine de devam etmeniz ve ilaçlarınızı da almanız gerekir.

Sorun Cevaplayalım

Tüm Hakları Saklıdır ©

ilaç rehberi