İbrahim Saraçoğlu Kürleri
Tiroid kürü
3 Haziran 2017
admin

Tiroid kürü

Tiroidde büyüme veya tiroidde nodül sorunları için Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu dereotunu tavsiye ediyor. Sabırla 2-3 ay kullanıldığında etkisini gösterecektir....

Tiroidde büyüme veya tiroidde nodül sorunları için Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu dereotunu tavsiye ediyor. Sabırla 2-3 ay kullanıldığında etkisini gösterecektir. Sabah, öğle ve akşam aç karnına bir tutam (2 sap) yenir.
Dereotu hem hipotiroidde hem de hipertiroidde etkilidir. Yani tiroid bezleri hızlı veya yavaş çalışması halinde her iki durumda da etkilidir.
TSH 4.4 üzerine çıkması , normal değerin üzerine çıkıldığı manasına gelir. Yani tiroid yavaş çalışıyordur. TSH 0,5 altına düşerse tiroid hızlı çalışıyor demektir.
Dereotunun içinde bulunan anetolyum maddesi vardır, değer yüksekse düşürür, düşükse çıkartır. Tiroid büyümesi var ise yoğurt otu kullanılır.
Yoğurt otunun raf ömrü 1 yılda dolar. Bu süreyi geçirmemek gerekir. 6-7 gram yoğurt otu bir bardak suda 7 dakika kaynatılır. Akşam yatmadan önce 4-5 defa gargara yapılır geri kalanı içilir. Bu şekilde günde bir defa olmak üzere en az 1,5 ay uygulanır.

Hastalık hakkında genel bilgiler

Tiroid bezi adem elması denilen kıkırdağın altında bulunan ve vücudun sahip olduğu enerjiyi doğru şekilde kullanmasını sağlayan triodotironin (T3) ve tiroksin (T4) hormonlarını üreten bezdir.
Tiroid bezi az çalıştığında yorgunluk, şişmanlama, hareket etmeye üşenme, sağlıklı düşünememe (zihinsel yavaşlama) kabızlık ve adet düzensizliği gibi şikayetler görülür.
Tiroid bezi çok çalışırsa da ellerde titreme, sinirlilik hali, kalpte çarpıntı, kilo kaybı, göz sorunları, terleme ve ishal gibi şikayetler görülür. (Bkz.Tiroide hangi bölüm bakar)

İLGİLİ YAZILAR:

Tiroid hastalarının tüketmemesi gereken besinler

Tiroid bezinin az çalışması bitkisel tedavi

Tiroidde nodülün bitkisel tedavisi için öneriler

Tiroid kürü

Sorun Cevaplayalım

Tüm Hakları Saklıdır ©