İbrahim Saraçoğlu Kürleri
Skleroderma kürü
3 Haziran 2017
admin

Skleroderma kürü

Skleroderma bağ dokusu romatizmasıdır. Skleroderma hastalığı için sabah ve öğle kiraz sapı ve ısırgan, akşam için ise siyah hardal tohumu...

Skleroderma bağ dokusu romatizmasıdır. Skleroderma hastalığı için sabah ve öğle kiraz sapı ve ısırgan, akşam için ise siyah hardal tohumu kullanılır.
Kiraz sapı-ısırgan kürü yapılışı:

2 bardak su kaynatılır ve içine 25-30 tane kiraz sapı atılır. 3 dakika kısık ateşte kaynatıldıktan sonra bir tatlı kaşığı ısırgan otu ekleyip 4 dakika daha kaynatılır.Süzüldükten sonra yarısı kahvaltıdan 1 saat sonra diğer yarısı ise yarım saat sonra içilir.
Aynı gün akşam yemeklerinden 2 saat sonra siyah hardal tohumu bir çay kaşığı ağza alınarak çiğnemeden suyla yutulur. Uygulama 1 ay boyunca devam edilip, sonlandırılır. Şikayete göre 2 haftalık aralıklarla tekrar edilmesi önerilir.

Hastalık hakkında genel bilgiler

Skleroderma, bağışıklık sistemi kaynaklı romatizmal bir hastalıktır. Sebebi bilinmeyen bir şekilde vücudun kendi dokularına saldırması ve tahrip etmesiyle oluşur.
En belirgin belirtileri vücudun çeşitli yerlerinde hareket edince artan ağrılar olması ve ciltte kalınlaşmadır.
Şimdiye kadar bu hastalığı tamamıyla iyileştiren bir tedavi şekli bulunamamıştır. Genellikle orta yaş ve üzeri kadınlarda görülen sklerodermanın sadece el ve ayakları etkileyen bir türü ve iç organların da etkilendiği başka bir türü bulunmaktadır. Hastalığın neden oluştuğu hala bilinmemektedir.

Skleroderma hastalarına tavsiyeler

Bu hastalık ile yaşamı sürdürmek hasta için zordur. Zaman zaman ağrılar nedeniyle fiziksel zorlanmalar olabilir. Hastalık iç organları da tuttuysa sindirim sisteminde sorunlar oluşacaktır.
Bu nedenle hastaların ana öğünlerde fazla yemeyip ara öğünlerde bunu telafi etmesi gerekir. Yani sık ve azar azar yemek lazımdır.
El ve ayaklar başta olmak üzere derinin hep sıcak kalması gerekir. Bunun için iyi giyinmek ve soğuktan kaçınmak gereklidir.
Skleroderma deriyi bozduğundan ve yüz çevresinde de bu tür bozulmalar olabileceğinden hastanın zamanla psikolojisinin bozulma ihtimali de vardır. Gerekirse psikolojik yardım alınmalıdır.

Bir adet yorum var.

 1. Özlem dedi ki:

  Merhaba
  Ben özlem
  Annem yaklaşık 40-45yıldır skleroderma hastası.
  Hastalığın ilerlediğini söylediler 10 12 günüdür dayanılmaz ağrıları var sürekli uyku hali
  İbrahim bey geçen sene nisan ayında yeni bir kürden bahsedecəkti,birde bu ağrılar =için ne önerirsiniz
  Saygılar

Sorun Cevaplayalım

Tüm Hakları Saklıdır ©