İbrahim Saraçoğlu Kürleri
Çınar yaprağının faydaları
19 Aralık 2017
admin

Çınar yaprağının faydaları

Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlu çınar yapraklarının faydalarını anlattı. İnsan eli şeklinde ve olgunlaşmış (olgunlamış ama sararmamış) derin yırtıklı çınar yaprağının bir çok...

Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlu çınar yapraklarının faydalarını anlattı. İnsan eli şeklinde ve olgunlaşmış (olgunlamış ama sararmamış) derin yırtıklı çınar yaprağının bir çok faydası bulunuyor.

Çınar yaprağının içerisindeki etken maddeler vücuttaki kireçlenme sorunlarına iyi geliyor. Çınar yapraklarının dalından koparılması gerekiyor. Yere düşen veya dalında sararmış yapraklar kür için kullanılmamalıdır.

Henüz olgunlaşmamış küçük çınar yaprakları ve ördek ayağı şeklindeki çınar yaprakları kür için kullanılmamalıdır. Çınar yaprakları Temmuz-Ağustos aylarında toplanmalı ve kurutulmalıdır.

Çınar yaprağı kürü nasıl yapılır

2 adet çınar yaprağı kırılır ve kaynamakta olan bir bardak suya atılır. 1 dakika kaynatılır.Ilıdıktan sonra günde iki defa suyu içilir. Bir ay boyunca uygulanır.

Çınar yaprağının faydaları

Aşağıdaki sorunlar için çınar yaprağı kürü uygulayabilirsiniz.

  • Dizlerde bükülme sorunları
  • Kollarda, bileklerde, omuzlarda, kalçada, diz kapaklarında kireçlenme

Uyarılar

Şiddetli kireçlenmesi olan kişiler çınar yaprağı kürü uyguladıklarında 3. veya 4. günde ağrıları artabilir. Aşırı ağrı olursa 3 gün ara verip daha sonra kürü uygulamaya devam etmelidir.

 

İLGİLİ YAZILAR:

Çınar yaprağı kürü nasıl yapılır ?

Kireçlenme bitkisel tedavi

Sorun Cevaplayalım

Tüm Hakları Saklıdır ©