İbrahim Saraçoğlu Kürleri
Böbrek kistine ne iyi gelir
19 Aralık 2017
admin

Böbrek kistine ne iyi gelir

Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlu böbrek kistine ne iyi gelir şeklindeki soruya soğan kürü cevabını verdi. Böbreklerinde kist olan kişilerde karaciğer kisti görülme...

Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlu böbrek kistine ne iyi gelir şeklindeki soruya soğan kürü cevabını verdi. Böbreklerinde kist olan kişilerde karaciğer kisti görülme ihtimali de yüksektir.

Böbreklerdeki küçük çaplı kistler tedavi gerektirmezken büyükleri için tedavi gerekiyor. Böbrekteki küçük kistlerin büyümemesi için veya ailede bu türlü sorunlar yaşayanlar var ise koruma amaçlı olarak soğan kürü uygulayabilirler.

Soğan kürü nasıl hazırlanır

Kür için sarı soğan kullanılmalıdır. Sarı soğan denilince bazı kişiler “acaba bilmediğimiz yeni bir soğan türü mü?” diye merak edebilirler. Sarı soğan dediğimiz dışı açık kahverengi (sarıya benzer) içi beyaz, bildiğimiz klasik kuru soğandır.

İthal soğanlar, mor soğan, beyaz kabuklu soğan veya değişik soğanlar değil, kür için bu tarif edilen açık kahverengi kabuklu soğan kullanılmalıdır.

Bir tane soğanın kahverengi kabuğu soyulur. Dış katmanlarına dokunulmadan dörde bölünür . Klor içermeyen bir buçuk bardak su kaynatılır. Kaynayınca dörde bölünmüş soğan atılır ve ağzı kapalı şekilde kısık ateşte 5 dakika kaynatılır. Ilıyınca içilir.

Soğan kürü yapılış videosu

Soğan kürü böbrek kistinin dışında polikistik over sendromu ve başka kist sorunları için de uygulanabilir. Mide rahatsızlığı olanlar bu kürü uygulamamalı veya tok karına uygulamalıdır.

İLGİLİ YAZILAR:

Böbrek kistine ne iyi gelir ?

Böbrek yetmezliği için kür

Maydanoz böbreklere iyi gelir mi ?

Çocuklarda böbrek hastalıkları ve idrar yolları enfeksiyonu bitkisel tedavisi

Böbrek yetmezliği bitkisel tedavi

Böbrekte protein kaçağı bitkisel tedavi

İdrar yolları iltihabı için brokoli kürü yapılışı

Sorun Cevaplayalım

Tüm Hakları Saklıdır ©