İbrahim Saraçoğlu Kürleri
Böbrekte protein kaçağı bitkisel tedavi
8 Haziran 2017
admin

Böbrekte protein kaçağı bitkisel tedavi

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu böbrekte protein kaçağı bitkisel tedavisi için maydanoz ve yaban kekiğinden elde edilen kürleri tavsiye etmektedir. Maydanoz...

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu böbrekte protein kaçağı bitkisel tedavisi için maydanoz ve yaban kekiğinden elde edilen kürleri tavsiye etmektedir.

Maydanoz kürü yapılışı:

1,5 su bardağı su kaynatılır ve içine saplarıyla beraber 7-8 adet maydanoz atılır. 5 dakika demlenir. Ilıdıktan sonra sabah kahvaltısından 1 saat önce içilir. Her seferinde taze hazırlanması gereken bir kürdür.1 ay boyunca bu kür uygulanır. İçerken şeker veya başka bir madde karıştırılmaz.

Kekik kürü yapılışı:

1 su bardağı su kaynatılır ve 1 tatlı kaşığı yaban kekiği eklenir. 3 dakika demlenir. Ilıyınca içilir. Bu kür akşamlar yemekten 2-3 saat sonra içilir ve her gün taze olarak hazırlanır.

Her iki kür birlikte uygulanır. Sabah maydanoz kürü, akşam ise yaban kekiği kürü uygulanır. Kürler 1 ay uygulanır ve 2 hafta ara verip yeniden bir ay daha uygulanır.

Böbrek rahatsızlıkları 20 sene öncesine göre kat kat artmıştır. Örneğin böbrek nakli bekleyenlerin sayısı 20 binlerden 60 binlere çıkmıştır. Bu artışın ana nedeni beslenmedir. Herhangi bir gıdayı alışkanlık halinde tüketmemeli, herhangi bir kürü “sürekli” kullanmamak gerekir.

Örneğin keten tohumunda balıktakinden çok fazla omega 3 vardır ve faydalıdır. Fakat faydalı diye sürekli keten tohumu tüketmek zarar verir. 15 gün uyguladıktan sonra bırakmak gerekir.
Düzenli olarak keten tohumu tüketilirse böbrek protein atmaya başlar.

Böbrekte protein kaçağı nelere yol açar ?

Böbrekte protein kaçağı tedavi edilmezse bunun nereye varacağı, protein kaçağının hangi sebeple olduğuna göre değişir. Eğer bu kaçak böbrekte fonksiyon bozuklukları, böbrekte kist veya kanser gibi nedenlerden kaynaklanıyor ise ihmal edilen tedavi böbreklerin kaybedilmesi veya ölümle sonuçlanabilir.

Orta vadede ise bitkinlik ve ödem gibi şikayetler görülür. Ağrı veya bilinç azalması gibi şikayetler de görülebilir.

Hamileliğe bağlı olarak da böbrekte protein kaçağı oluşabilmektedir.

İLGİLİ YAZILAR:

Böbrek kistine ne iyi gelir ?

Böbrek yetmezliği için kür

Maydanoz böbreklere iyi gelir mi ?

Çocuklarda böbrek hastalıkları ve idrar yolları enfeksiyonu bitkisel tedavisi

Böbrek yetmezliği bitkisel tedavi

Böbrekte protein kaçağı bitkisel tedavi

İdrar yolları iltihabı için brokoli kürü yapılışı

2 adet yorum var.

  1. Osman dedi ki:

    İyi günler.. Eşim artrit hastası… Sizin karabaş otu, kiraz sapı ile Isırgan otu kürünü yapınca rahatlıyor.. Kür bittikten biraz sonra ağrıları ve şikayetleri tekrar artıyor… O dönemlerde ayakları ve bacaklarında ödem de oluşuyor…. Sizin kürü hangi sıklıkta kullanabilir… Herhangi bir yan etkisi var mı… Ekstradan önereceğiniz birşey var mı… Artrit rahatsızlığı aritmi ve göğüs ağrısı yapar mı, çünkü şikayetleri arttığı dönemde göğüs ağrısı da artıyor… Kardiyoloji muayenesinde bir sıkıntı gözükmüyor

  2. irfan dedi ki:

    merhaba

    Doktorun teşhisi Prostatit iltihap , penis ucundan arada sırada beyaz akıntı geliyor ve makattan da penis ucuna doğru yanma ve ağrılar oluyor.çok antibiyotik ilaç kullandım hala şikayetlerim dema ediyor rahatsızlığım ile ilgili önereceğiniz bir kür varmıdır
    Not: kronik Hepatit B hastasıyım günde 1 adet olmak üzere VİREAD ilaç kullanıyorum .Teşekkür ederim.

Sorun Cevaplayalım

Tüm Hakları Saklıdır ©