İbrahim Saraçoğlu Kürleri
Beyinde ödem için kür
8 Haziran 2017
admin

Beyinde ödem için kür

Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlu beyinde ödemin bitkisel tedavisi için mısır püskülü kürünü tavsiye etti. Mısır püskülü kürü yapılışı: 1 tutam (5-6 gram)...

Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlu beyinde ödemin bitkisel tedavisi için mısır püskülü kürünü tavsiye etti.

Mısır püskülü kürü yapılışı:

1 tutam (5-6 gram) mısır püskülü 1 bardak suda 5 dakika kaynatılır. Ilıdıktan sonra suyu içilir. Bu kür sabah uygulanır. Akşam karabaş çayı içilir.

Ayrıca iri kırmızı turp (dışı kırmızı içi beyaz) rendelenerek salatalara eklenir.Günde bir defa tüketilmesi yeterli olacaktır.

Beyinde ödem oluşması nelere yol açar ?

Beyin ödemi beyin dokusunun metabolik, travmatik (sıklıkla görülür), iskamik etkenlere reaksiyon göstermesi ile oluşur. Hasar gören yerde su tutulumu gerçekleşir.

Beyin ödemi sonucunda kafa içi basınç artar ve çeşitli nörolojik kusurlar baş gösterebilir. Ayrıca solunum ve dolaşım sistemleri bundan etkilenir. Migrene benzer şiddetli baş ağrıları, yürürken denge kaybı ve zihinsel problemlere (unutkanlık, zihin bulanıklığı) yol açar.

Tedaviye fıtıklaşma meydana gelmeden başlamak gerekir. Aksi halde kalıcı sinir hasarları veya ölüm meydana gelebilir.

Tedavi cerrahi yolla yapılır ve ilaçlarla desteklenir. Ameliyattan sonraki kontroller hasta tarafından aksatılmamalıdır.

4 adet yorum var.

 1. Hatice yılmaz dedi ki:

  Merhaba hocam. Ablam 8 aylık hamile anne karnında bebekte kafasında 10 mm su toplaması mevcut bu kürü oda içebilir mi. Yada bunun için başka bir öneriniz varmıdır ?

 2. Nazan Yorulmaz dedi ki:

  Merhaba Sayin Hocam ,
  Babam 69 yasinda 10 yil once beyin ameliyati olmustu sonraki kontrollerde sorun cikmadi.Ancak son bir yildr norolojk problemler,idrar kacirma,unutkanlk ve konusma problemi ortaya cikti.Once alzheimer ilaclari verldi sonrasinda beyinde su toplandigi tespit edildi.Belinden su alindi ancak degsklk olmadi.Sant takilmasi lazm ama duzelme olmaz diyor dr.lar.Operasyon icin kararsz kaldk risk almaya gerek var mi iyilesme olmayacaksa diye.Bitkisel tedavi bu asamada ise yarar mi sormak istedim.Cevabiniz icin simdiden tesekkurler…

 3. Nursen dedi ki:

  Sayın hocam eşim 9 ay önce beyin köşe tümörü amleliyatı geçirdi. Ameliyat sonrasında denge kaybı vardı. Bizde doktorlarda gayet normal karşıladık. Fakat sonrasında yaklaşık 1 ay önce sol tarafını hissetmeme, ayaklarının üstünde duramama, halsizlik, hafif unutkanlıklar, denge kaybı, konuşma isteğinin azalması gibi şikayetleri çogaldı. Doktorlar ameliyat sonrası beyinde ödem den şüphe duyuyorlar. Mr ‘a giremediği için ( kalp kapağı ameliyatından dolayı ) kesin bir şey soyleyemiyorlar ama sadece ameliyat olan bir bölgede bir sıvının olduğunu soyluyorlar. Doktorlar biz ne kadar iyi bakmasakta damardan kemoterapi vermek istiyorlar. Size danışmak istedim. 🙏

Sorun Cevaplayalım

Tüm Hakları Saklıdır ©