Boy uzatan yiyecek

Boy uzatan yiyecek
Paylaş
 

Prof.Dr. İbrahim Saraçoğlu güvercinlerin kursaklarında bulunan bir oligomer proteinin boy uzatıcı etkisi olduğunu söyledi. Bu oligomer protein günlük hayatta tükettiğimiz bazı gıdalarda doğal olarak bulunmaktadır.

Oligomer protein nedir ?

Birden fazla alt birimden (polipeptit zinciri) oluşan proteinlere oligomer protein denilmektedir. Protein yapısal hiyerarşisi içindeki en yüksek organizasyon seviyesi olarak kabul edilen bir kuaterner yapıya sahiptir.

Prof.Dr. İbrahim Saraçoğlu’nun boy uzaması için tavsiye ettiği yiyecek

Prof.Dr. İbrahim Saraçoğlu Avusturya’da olduğu dönemde yaptığı bir araştırmada yumurtadan çıkan güvercin yavrularının, dünyaya geldikten ilk 24 saat sonra doğum ağırlıklarının iki katına ulaştığını tespit etmiştir. Yavrunun çok hızlı gelişmesinin bir sebebi hem anne, hem baba tarafından yoğun bir şekilde beslenmesi, diğer sebebi ise güvercin kursaklarında bulunan bir oligomer proteinin yavrunun hızlı gelişmesine yol açmasıdır.

Prof.Dr. İbrahim Saraçoğlu güvercin kursaklarında bulunan oligomer proteinin benzerine palamut, torik, uskumru ve kefal gibi balıkların sırt yüzgeçlerine yakın olan bölümlerinde bulunan siyah etlerinde rastlamıştır.
Tadı buruk olan bu siyah etler hızlı boy uzatma etkisine sahiptir.

Boy uzatan yiyecek

Ne kadar süre yenilmeli ?

Çocuğun boyunun hızlı uzaması için haftada üç kere palamut, uskumru gibi balıkların sırt taraftaki siyah etten yedirilmeli ve en az bir yıl bu uygulanmalıdır.
Bu kür epifizleri kapanan, yani boy uzama gelişimi durduğu görülen çocuklarda dahi etkilidir. Bu kür uygulanarak 21 yaşına kadar çocuğun boyunun uzaması sağlanabilir.

Çocuklarda boy uzatan diğer faktörler

İngiltere‘de ve İrlanda‘da yapılan araştırmalarda daha fazla anne sütü alan bebeklerin diğerlerine göre büyüyünce daha uzun boylu olduklarını göstermiştir. Ortalama olarak kadınlarda 1 cm, erkeklerde ise 2,5 cm fark etmektedir.

Boy uzatan diğer bir yiyecek ise özellikle yoğurt olmak üzere süt ürünleridir. Protein ve kalsiyum açısından zengin olan yoğurt ayrıca A, B, D ve E vitaminleri içerdiği için çocuğun daha hızlı uzamasını sağlar.

Basketbol oynamanın ve barfiks çekmenin boy uzattığı kanıtlanmıştır. Ayrıca ip atlamak ve side bend egzersizi yapmak da boyu uzatmaktadır.

Ton balığı boy uzatır mı ?

Ton balığının siyah eti boy uzamasına yardımcı olur.

Bu yazı 173 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Bunlar da ilginizi çekebilir

SPONSORLU BAĞLANTILAR
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM