İbrahim Saraçoğlu Kürleri
Böbrek taşı düşürmek için bitkisel kürler
20 Ocak 2018
admin

Böbrek taşı düşürmek için bitkisel kürler

Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlu böbrek taşı düşürmek için önce avokado yaprağı kürü ardından da kırkkilit kürü uygulanmasını tavsiye etmektedir. Avokado yaprağının içerisinde...

Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlu böbrek taşı düşürmek için önce avokado yaprağı kürü ardından da kırkkilit kürü uygulanmasını tavsiye etmektedir.

Avokado yaprağının içerisinde 4 tane glikozit vardır. Glikozitlerden bir tanesine ramnoz denilen bir şeker bağlıdır. Ramnoz bağırsaklara alındığında, bakteriler ramnoza dokunamamaktadır. Böbrek taşını eriten bu maddedir.
Avokado yaprağı kürü böbrek taşını eritir, yerinden oynatır ve ağrıyı da azaltır.

Avokado yaprağı kürü hazırlanışı

1 bardak su kaynatılır ve tepeleme bir yemek kaşığı avokado yaprağı ekleyip 9-10 dakika kısık ateşte kaynatılır. Günde bir defa hazırlanır ve içilir. 15 gün uygulanır.

Avokado yaprağı kürü 15 gün uygulandıktan sonra 10 gün ara verilir. Eğer böbrek taşı inat ediyorsa bir 15 gün daha uygulanabilir. Ardından kırk kilit (Equisetum arvense)bitkisi kürüne başlanır.

Kırk kilit bitkisinin diğer adı at kuyruğu otudur. Kür için orman kenarlarında yetişen türleri kullanılmalıdır. Kırk kilit bitkisi böbrek taşını çatlatır. Bu sayeden taşın küçük parçalara ayrılması ve mesaneye inip dışarı atılması sağlanır.

Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlu böbrek taşı düşürmek için bitkisel kürleri uygulayan kişilerin tıbbi tedaviyi kesmemelerini ve doktordan hastalığın durumu ve test değerlerinin ne anlama geldiğini öğrenmelerini istedi. Bu beden sizindir, sormalı bilgi almalısınız.

Kırk kilit kürü hazırlanışı

1 tutam kırk kilit bitkisi kaynayan bir bardak suya atılıp kısık ateşte 5 dakika kaynatılır. Günde iki defa aç karnına içilir. Bir ay boyunca uygulanır.

Kırk kilit bitkisi 5 dakika değil de 10 dakika kaynatılırsa böbrek taşı düşürme açısından faydası azalır.

 

İLGİLİ YAZILAR:

Böbrek kistine ne iyi gelir ?

Böbrek yetmezliği için kür

Maydanoz böbreklere iyi gelir mi ?

Çocuklarda böbrek hastalıkları ve idrar yolları enfeksiyonu bitkisel tedavisi

Böbrek yetmezliği bitkisel tedavi

Böbrekte protein kaçağı bitkisel tedavi

İdrar yolları iltihabı için brokoli kürü yapılışı

Sorun Cevaplayalım

Tüm Hakları Saklıdır ©