Diş eti çekilmesi bitkisel tedavi ibrahim saraçoğlu

epilepsi ibrahim saraçoğlu
Paylaş
 

Diş eti çekilmesi bayanlarda daha fazla görülmektedir. Diş eti çekilmesi hormonal sebeplerle meydana gelebilir. Ağız salyasının asidik veya bazik olması da önemlidir. Paradontozda diş eti çekilmeye başlar ve bir süre sonra diş kendiliğinden düşer.

Bazı kişiler dişlerini fırçalasalar da, diş taşlarını temizletseler de diş eti çekilmesinden kurtulamamaktadırlar.
Prof.Dr. İbrahim Saraçoğlu diş eti çekilmesi bitkisel tedavisi için dişleri dağ kekiği çayı ile fırçalamayı tavsiye etmektedir.

Yaban kekiğinin içerisinde limonen diye bir etkin madde vardır. Fakat etkili olan tek başına limonen etkili değildir. Diğer etkin maddelerle birleştiğinde etkili olur.

Kürün yapılışı

1 bardak su kaynayınca 1 tutam yaban kekiği atılır.5 dakika kaynatıp süzülür. Dişler bu su ile günde 3 kere fırçalanır. 10 gün sonra etkisi görülmeye başlanır. 1 ay uygulanır. Her gün taze hazırlanır.

Yaban kekiği çayı aniden gelen mide ağrılarına da iyi gelmektedir. Anadolu topraklarında yetişen kekik dünyanın diğer yerlerinde yetişen kekikten üstündür.

Bu yazı 1488 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir adet yorum var.

  1. yılmaz barutcu dedi ki:

    selamün aleyküm benim sorunum 4 senedir hanımımla yatamamak hiç sertleşme yok aldığım depresyon ilaçlardan sanırım bana ne önerirsiniz aldığım ilaçlar . lyrica- cymbalta- risperdal.saygılarımla.

Bir yorum bırak

SPONSORLU BAĞLANTILAR
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM