Prostat ve sebepsiz bacak ağrısı için kürler

ayak şişmesi
Paylaş
 

Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlu Diyanet TV’deki programında diz kapağı ile topuğu arasında ağrı olan, ayrıca prostat şikayetleri olan bir hastaya bitkisel tedavi kürleri önerileri verdi.

Doktor tarafından tam teşhis koyulamayan bacak ağrıları için İbrahim Saraçoğlu lahana kürünü tavsiye etti. Lahananın 2 adet büyük yaprak yarım litre suda 15 dakika kaynatılır. Elde edilen suyu ikiye bölüp yarısı öğleden önce, yarısı da öğleden sonra içilir. 10 gün boyunca her gün taze hazırlanarak uygulanır.

Bu kür tamamlandıktan sonra 15 gün siyah hardal tohumu kürü uygulanır. İlk bir hafta boyunca her gün iki kez bir çay kaşığı (tepeleme) siyah hardal tohumu yutulur. Sonraki bir hafta günde bir kereye düşürülür.
Bu kürler dolaşım sistemini temizler, kılcal damarları ve sinir sistemini güçlendirir.

PSA normal aralığı nedir

59 yaşındaki bir kişi için PSA’nın normal aralığı 0 ile 4 arasındadır. Yaşlandıkça PSA değerinin azar azar yükselmesi normaldir. Aniden hızla yükselirse problem var demektir.

Prostat hastalığı için toplam PSA ve serbest PSA değerleri ölçülür. PSA değerlerini ölçtürmek için hastaneye gittiğinizde aç veya tok olmanız önemli değildir. Ama acı baharatın bir hafta önceden kesilmesi gerekir. Acı gıdalar PSA değerini yükseltir.

Bisikletin selesi prostata baskı yapmaktadır. Bu nedenle PSA değerleri ölçülmeden bir hafta önce bisiklete binme bırakılmalıdır. En az üç gün önceden ilişkiye girmemiş olmak gerekir. Ayrıca ağır kaldırmamak gerekir.
Prostat için doktor tuşe muayenesi yapmaktadır. İşini bilen bir ürolog sadece parmak muayenesi ile yüzde 80 başarı ile hasta prostat kanseri mi değil mi anlayabilir.

Biyopsi, yani parça almak kesin sonuç vermeyebilir.

İyi huy prostat büyümesi idrarı kesik kesik yapmanıza neden olur. Prostat büyümesi sorunu için brokoli kürü uygulanmalıdır.

Brokoli kürü hazırlanışı

150-200 gram brokoli 1,5 bardak suda 5 dakika kaynatılır. Günde bir kere bu hazırlanır ve suyu içilir.

Bu yazı 1164 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

SPONSORLU BAĞLANTILAR
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM