İbrahim Saraçoğlu Kürleri
Prostat iltihabı bitkisel tedavisi
5 Haziran 2017
admin

Prostat iltihabı bitkisel tedavisi

Prostatit (prostat iltihabı) bakteriyel kaynaklı olabilir veya olmayabilir. Bakteri kaynaklı olmayan prostat iltihabında 150 gram brokoli 2 bardak suda 5...

Prostatit (prostat iltihabı) bakteriyel kaynaklı olabilir veya olmayabilir. Bakteri kaynaklı olmayan prostat iltihabında 150 gram brokoli 2 bardak suda 5 dakika kaynatılır.

Ilıdıktan sonra 1 ay suyu içilir. Bu prostat iltihabına ve prostat büyümesine iyi gelir. Bakteri kaynaklı prostat iltihabında ise karabaş otu melisa karışımı kullanılır. Yaklaşık olarak 5 gram birinden 5 gram da diğerinden kullanılır. Bir bardak suda bunlar 5-6 dakika kaynatılır. Ilıdıktan sonra ilk bir hafta sabah ve akşam, daha sonraları ise günde bir defa içilir. Bir ay bu küre devam edilir.

Hastalık hakkında genel bilgiler

Prostat bezinin dokusunda iltihap oluşmasına prostatit yani prostat iltihabı denmektedir. Sadece yaşlılarda değil her yaştan erkekte görülebilen bir hastalıktır.

Türleri

Akut Bakteriyel Prostatit Prostat bezinin dokusunda ani gelişen bakteriyel enfeksiyon sonucunda oluşur. Belirtileri idrar yapmada zorlanma ve ağrı şeklindedir.

Kronik Bakteriyel Prostatit Prostat bezinin iltihaplanması ve iltihabın uzun süre devam etmesidir. Belirtileri daha hafif, teşhisi daha zor bir rahatsızlıktır. İdrar yaparken yanma, sinirlilik, sık sık idrar yapma ihtiyacı gibi şikayetlere neden olur.

Kronik Non Bakteriyel Prostatit Prostat bezinin iltihaplanmasıdır. Ancak bu iltihap bakteriyel kaynaklı değildir. Prostat hastalığı vakalarının yüzde doksanı bu türdendir. Belirtileri diğer türlerle benzeşir.

Noninflamatuar Kronik Pelvik Ağrı Sendromu Ağrılı Prostat da denir. Prostat bezinde iltihap yoktur ancak menide veya idrarda iltihaba rastlanır.

Tedavi

Bakteriyel kaynaklı prostatit antibiyotikle tedavi edilir. Gerekli görülürse antibiyotik tedavisi alfa reseptör blokerleri grubu ilaçlarla desteklenir. Prostat iltihabı tedavisinde ayrıca antiiflamatuar ajanlar ve kas gevşeticiler de kullanılır. Gerekirse bağışıklık sistemini baskılayıcı ilaçlar da kullanılabilir.

Tavsiyeler

Hastaların stresten ve stresi tetikleyici faktörlerden uzak durması acılı, baharatlı gıdalardan, asitli ve alkollü içecekleri daha az tüketmesi gerekir. Hastaya ayrıca oturma banyosu ve kan dolaşımı düzenlemek için prostat masajı yaptırması da önerilir.

İLGİLİ YAZILAR:

Prostat büyümesi bitkisel tedavi

Hemoroid ve prostatit bitkisel tedavi

Prostat kanseri bitkisel tedavi

 

3 adet yorum var.

 1. volkan gencer dedi ki:

  Hocam selamun aleykum.prostatit rahatsizligim var bakteriyelmi degil mi bilemiyorum…melisa karabas karisimi mi icecem yoksa kereviz mi neye gore ayriliyo..
  Saygilar

 2. Ömer demir dedi ki:

  Hocam prostat için sizin isminiz geçen propan veya prolife adındaki yardımcı olacağını gördüm bu doğrumu cevab verirseniz çok memnun olurum teşekkürler

 3. Cengiz inci dedi ki:

  Prostat benzinde büyüme acil destek istiyorum acil çözüm Hocam saygılar

Sorun Cevaplayalım

Tüm Hakları Saklıdır ©