Nevrasteni için kür

İbrahim Saraçoğlu nevrasteni bitkisel kür
Paylaş
 

Nevrasteni sinir zafiyetidir. Yorgunluk, uykusuzluk, huzursuzluk, çabuk sinirlenme gibi şikayetlere neden olur. Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu nevrasteni hastalığı için kedi otu ve ıhlamur kürlerinin uygulanmasını ve sinirleri güçlendirmek için yumurta, muz ve süt ile yapılan bir kürün uygulanmasını tavsiye etmektedir.
Sabahları yumurta, muz ve süt bir kaba konup mikserle çırpılır. Kahvaltıdan yarım saat önce içilir. Bir ay boyunca uygulanır.
Akşam ise bir su bardağı miktarı su kaynatılır ve ıhlamur eklenir. Kısık ateşte 7 dakika kaynatıp ılımaya bırakılır. Akşam bunun yanında bir de kedi otu kürü uygulanır. Bunun için kaynayan bir bardak suya bir tutam kedi otu ekleyip 5 dakika kaynatılır.
Bu kürler 1 ay uygulanır. Şikayetler devam ederse iki hafta ara verip yeniden uygulanır.

Nevrasteni hakkında genel bilgiler

Nevrasteni sinir zayıflığı kaynaklı ciddi bir hastalıktır. Bazı sebeplerle sinirlerin aşırı yıpranması sonucu ortaya çıkar. Yoğun çalışma ortamı, uykunun sürekli olarak yetersiz alınması, sıkıntı, stres ve endişe dolu bir yaşamın sonucudur.
Büyük şehirlerde yaşayan kişiler bu tür hastalıklara yatkındırlar. Vücut ve zihin yorgun düşer ve artık kişi hiçbir şey yapmasa da sürekli kendini yorgun hisseder, çabuk sinirlenir, dikkatini bir şeye veremez olur.
Nevrasteni hastası olmasa da insanlar zaman zaman sinir zayıflığı sorunu yaşayabilirler. Bu nedenle içine kapanıklık ve depresyon belirtileri görülebilir. Bu durum uyku kalitesini de olumsuz etkiler.
Nevrasteni hastalığı (veya adayı) belirtileri gösteren kişilerin iş tempolarını hafifletmeleri, kendilerine ve çevresindekilere zaman ayırmaları, yorucu olmayan ama düzenli egzersiz yapmaları, zaman zaman eğlenceli aktivitelerde bulunmaları ve en önemlisi de uykuyu tam almaya çalışmaları gerekir.
Bu hastalığın en önemli ayağı ise beslenmedir. Dengeli beslenme tedaviye yardımcı olacaktır.

Bu yazı 517 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

SPONSORLU BAĞLANTILAR
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM