İbrahim Saraçoğlu Kürleri
MS atakları için kürler
1 Kasım 2017
admin

MS atakları için kürler

Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlu MS hastalığını tamamen geçiren bir tedavi olmadığını söyledi. MS ataklarını daha rahat geçirmek için bitkisel kür uygulanabilir. Kür...

Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlu MS hastalığını tamamen geçiren bir tedavi olmadığını söyledi. MS ataklarını daha rahat geçirmek için bitkisel kür uygulanabilir. Kür uygulanırken tıbbi tedavi kesilmemelidir.

MS atakları hastada kalıcı hasar da bırakabilmektedir. Bitkisel kür hem atakların şiddetini azaltmaya yardımcı olur hem de kalıcı hasar riskini azaltır.

MS hastalığı beyinde protein birikimi (plak oluşur) sonucunda oluşmaktadır. Neden oluştuğu bilinmemektedir. Gözde çift görme, kollarda uyuşma, ayak sürüme şeklinde şikayetlere neden olur. Bu hastalık giderek yaygınlaşmaktadır.

Suni tatlandırıcılardan ve zirai ilaç kalıntısı olan sebzelerden uzak durmak gerekir. Çünkü aspartam gibi tatlandırıcılar ve funguzit, pestisit, herbizit türü tarım ilaçları beyinde hasar oluşturmaktadır.

Doğanın kurduğu bir denge var, buna müdahale edildiğinde doğa bu tür hastalıklar şeklinde intikam almaktadır.

Kırkkilit kürü

Anadolu buğdayı kürü

Kür için Anadolu buğdayı (karakılçık buğday) kullanılır. 1 yemek kaşığı buğdayı, 1,5 bardak suda kaynatınız, ılıdıktan sonra günde bir kere içiniz. Bir ay uygulanır.4 ayda bir tekrar edilir.

Bu küre ilave olarak kırkkilit çayı (atkuyruğu da denir) içilir. Kırkkilit bitkisinin orman kenarlarından toplanması gerekir.

Bu kürler sayesinde ataklar arası zaman dilimi açılır ve şiddeti azalır. Ayrıca atak geçirdiğinde kalıcı hasarları azaltır.

 

İLGİLİ YAZILAR:

MS hastalığı bitkisel tedavi

Sinirleri güçlendiren yiyecekler

Beyin sağlığına iyi gelen gıdalar

Sorun Cevaplayalım

Tüm Hakları Saklıdır ©